Passiflora Nedir, Ne Değildir?

Duyuru ahalisine selam ederim.

Sorum şudur gençler, daha önce hayatında hiç passiflora şurup içmemiş bir insana bu ilacın etkileri nelerdir? Sürekli ağlamaklı halde olan ve duygu gelgitleri olan birini biraz sakinleştirebilir mi? Ayrıca, günlük hayata etkileri nedir? Mesela; ders çalışan, sınavlara giren bireyi uyuklatır ya da konsantrasyon problemi yaratır mı?

Son olarak kullanımı hakkında da merak ettiklerim var. Bunu günde kaç kere içmek gerekir? Bir de, alkol tüketiminin olacağı günlerde içmemek mi lazım?

Cevap verenlere şimdiden teşekkürlerimi sunmayı bir borç bilirim.

passiflora'nın kendisi alkol'den ibarettir. bildiğin biradaki etil alkol.

üzgünüm biraz hayal kırıklığı olmuş olabilir :)
  • cro magnon  (08.02.12 19:00:00)
cok fazla bi etkisi olmamıstı bende 1 2 ay kullandm,sadece uyuz,sersem bisey oluyodum ama endiselerime,huzursuzluklarıma gram etkisi olmuyodu.alkolle birlikte hcbi ilac alınmaz aslında o konuyu pek bilmyrm ama genelde gün icinde uyku getirmesin diye gece yatmadan önce icmemi önermisti doktorum.

  • lapacııı  (08.02.12 19:01:07)
oncelikle cok agir etkisi olan bir ilac degil, o yuzden etkisi de kisitli. yani bahsettiginiz kisiyi sakinlestirebilir de sakinlestiremeyebilir de. biraz uyku hali haricinde buyuk bir etkisi yok, konsantrasyona da her tur merkezi sinir sistemi depresani ilacta oldugu gibi olumsuz bir etkisi var, ama cok fazla degil bu etki . alkolle bir etkilesimi yoktur, hatta surubun kendisinde alkol bulunmakta, ama alkolu asiriya kacirirsaniz merkezi sinir sistemi depresyonu artacagindan uyku hali artabilir. sakinlestirici etkisi icin tavsiye edilen dozu gunde 2 kasik.

  • tom riddle  (08.02.12 19:03:48)
ilaç bile değil. alkolle alırsam belki biraz uykuya faydası dokunuyor o kadar. doktora görünmeden tavsiyede bulunmak olmaz ama (bkz: sarı kantaron ) daha etkili

  • mr fusion  (08.02.12 19:08:46)
sarı kantaron'u arada kullanıyorum ben. sakinleştiriyor ve mallaştırıyor adeta. uyku öncesi alıp lak diye uyuyorum.

(bkz: doğadan relax)
  • cro magnon  (08.02.12 19:16:41)
Kantoron alıp kaynatıp için. 4 gündür kullanıyorum. pamuk gibiyim :)

  • aredhelrim  (09.02.12 08:04:46)