Orhan Pamuk hakkında?

biraz araştırayım dedim lan adamın almadığı ödül kalmamış,kitapları 60 tan fazla dile çevrilmiş dile kolay 60 tan fazla dil!e nobel ödülü almış(bunu alan ilk türk).
Peki bu adamın bazı kesimler tarafından sevilmemesinin sebebi nedir?O kesimler kimdir?Orhan Pamuk akıllı olsun falan ne ayaktır yani anlayamadım?

benim gözlemleyebildiğim kadarıyla kendisi sevmeyen kısım devletini/milletini/ülkesini aşırı derecede seven ya da sevmesi gerektiğini düşünen insanlar. ilginçtir, eleştiriler genelde kar isimli eser üzerinde toplanıyor. işte yazar türkiye'yi eleştirmişmiş de kötü göstermiş.

  • murqx  (08.02.12 17:22:42)
O kesimler kafası çalışmayan aptal kesim.

  • excusez  (08.02.12 17:23:03)
bir bilgim yok o konuda. orhan pamuk hakkında zerre bilgim yoktur ama etrafta bunun hakkındaki tartışmalara şahit oldum bazen. hep aynı şey söyleniyor nedense, "abijim türkiye'ye küfret al ödülleri paraları." yeter amk herkes mi böyle der.

  • zaraeta  (08.02.12 17:27:54)
ermeni soykırımını kabul ettikten sonra nobeli alması.

  • asilsiz suclama  (08.02.12 17:49:32)
"Ermeni soykırımı vardır." dediği için akıllı olsun diye tehditler aldı.

  • barkopasa  (08.02.12 17:49:32)
sözde insan haklarını azınlık haklarını koruyan dünyanın 1 numaralı silah tüccarı nobel memleketinin işlerini kolaylaştıran ve "ermeni soykırımını tanıyan" yandaş türküdür kendisi.

robert t. kiyosakinin bir gazeteciye dediği: "iş sanat bile olsa pazarlama tekniği önemlidir. bugün sen sanatla ilgili kitap yazdığında bile ben senden çok satıyorsam pazarlama tekniğimledir" sözünün bir kanıtıdır kendisi.

ondan çok daha iyi yazarlar var türkiye de.
  • neysene  (08.02.12 18:26:26)
kendisine olan antipatim nobel ödülüne oynarken ermeni soykırımını "kullanmış" olması.. ermeniyim ve bu durumun "kullanılıyor" olması hoşuma gitmiyor.
yazarlığına bir şey diyebilecek kadar çok kitabını okumadım o yönünü bilemem. ama kendi lisesinden bile mezun olanları küçümser burnu havadalığı itici.

  • nwnd  (08.02.12 18:27:04)
başlık, sorunuz üzerine hayat bulmuştur.

(bkz: nihat genç'in orhan pamuk konuşması)
  • testis agrisi  (08.02.12 20:15:59)
@darknum nobeli çok ciddiye almamak mı lazım??o ödül insanlığa katkıda bulunan,dünyanın daha iyi bir yer haline gelmesine katkıda bulunan kişilere veriliyor aklında bulunsun hani.

  • kayone  (09.02.12 17:58:02)
@kayone

sözde öyle. ama gerçekte öyle değil. aslında orası günah çıkarma yeri.

kendisi dinamiti bulan ve silah endüstrisinde mühendis olan nobel: " çektiğim vicdan azabının bedelini ödüyorum" diyerek nobel ödülleri senfonisini başlatmıştır.
  • neysene  (09.02.12 18:13:12)