Rusya - St Petersburg Uçak Konaklama vb.

Merhaba,

Haziran ayı içerisinde bir konferans için St. Petersburg'a gideceğim, şimdiden uçağı ayarlayıp kar edeyim istiyorum ama nasıl bir yol izleyeceğimi bilemiyorum. Seyahat acentaları ile mi konuşmak lazım. Expedia'ya falan baktım 600 küsür dolara var uçaklar aslında gidiş dönüş ama bir de oteli cartu curdu nasıl ayarlanır, oralar nasıldır bilgisi olan varsa ve izlemem gereken yolla ilgili iki kelam ederse çok memnun olurum.
teşekkür ederim.

Oralar nasıldır konulu şu başlığı ve cevabımı okumanızı tavsiye ederim: www.eksiduyuru.com

Tarihleri tümüyle salladım ama şu var: i.imgur.com

Detay sorular için özelden geliniz.

Biz otelsiz gitmiştik ama illa otel diyenler book hotel st. petersburg kelimeleriyle bir google yapabilirler.
  • jesterdvine  (06.02.12 13:03:09 ~ 13:07:12)
kac gunlugune ve turkiye'nin neresinden gidecegini yazmamissin ama soyle bir yol tavsiye edebilirim.
oncelikle bileti seyahat acentasindan da alsan, thy'nin internet sayfasindan da alsan fiyati degismez, ancak seyahat acentalari sana charter ucus yapan ucuz hava yollarindan bilet saglayabilirler, oteli en iyisi st.petersburg'da yasayan birini bulup ayarlatmak daha hesapli olur cunki internet uzerinden edinebileceklerinin pek ucuz olacagini zannetmiyorum, tarihlerin belli ise bir oradan (internet - seyahat acentasi) bak, sonra onerilen fiyatlari pm at bana birde ben sana rus ic pazarindan bakayim ne bulabiliyorsan.

  • oeh  (06.02.12 13:33:00)
Saint Petersburg'a alacağın uçak bileti Moskova ile karşılaştırdığında 100-150 $ farkediyorsa uçak biletini Moskova'ya al, trenle St. Petersburg'a geç.

St. Petersburg'un metro sistemi gayet iyidir. Konaklama Moskova'ya göre uygun olmakla birlikte Türkiye ile karşılaştırınca oldukça pahalı gelebilir. Eğer ucuz bir seyahat düşünüyorsanız hostelz.com vb. hostel sitelerinden rezervasyon yapabilirsiniz.

St. Petersburg Rusya'nın bence en güzel şehridir. Haziran ayında uzun aydınlık günler seni bekler. Nevsky Prospect, Kışlık Sarayı vb. görülecek güzel yerleri vardır.
  • alors  (06.02.12 17:30:05)
@alors yardimci olmak istemis ama bir detayi gozardi etmis, Moskova-St.Petersburg arasi normal tarifeli tren seferleri gitmek isterseniz 8 saat surer, bu trene en ucuz bilet (sub economic) gidis donus seklinde 2900 rubledir, oda asagi yukari 100$ eder, hizli trenle gideyim derseniz Sapsan var onunla yolculuk 4 saat surer bilet fiyatlari su an business class gidis donus 9400 ruble (314$) economy class gidis donus 4700 ruble (157$) cektigin zahmete degmez pek.

  • oeh  (06.02.12 18:47:20)
ben 700 Rubleye gitmiştim. Gece treniydi.

  • alors  (06.02.12 18:50:01)
@ alors sizinki tarifeli sefer degil prohodnaya, yani o tren baska bir yone seferine devam eden belirli noktalar arasinda bos ise yolcu alabilen tren, ogrenciler genelde bunu tercih ederler.

  • oeh  (06.02.12 19:08:25)
doğrudur valla. zaten aynı vagonda kapı mapı olmadan 150 kişi falan vardı.

  • alors  (06.02.12 19:12:14)