Kopyalama

Bilgisayarıma 1 cd'yi kopyalayacağım zaman son 5saniye kala parametre hatalı diyor ve kopyaladığını da siliyor, var mı bunun bir çözümü?

bu sorun tek bir cd'de ise muhtemelen cd arizalidir.

  • trimpot  (06.08.08 21:55:37)
sorun tek bir cd'de değil ise cd yazıcı hatalıdır. cdyi yazıyor ama kapatamıyor. haliyle cd okunmuyor. bende de oluyordu. dvd de sorun yok ama cd yazamıyordu böyle.

  • efruz  (06.08.08 22:09:05)
her cd'de yapmıyor bazılarında yapıyor, cd yazıcıyı daha yeni aldım.

  • goodbyecruelworld  (06.08.08 22:27:40)
abi bilmiyorum windows explorer ile mi $aapiyosun (dosyalari copy-paste) ama cd'nin icerigi ne olursa olsun boyle durumlarda image almayi dene. nero ile olur, cd space vs. farketmez. oyle daha kolay iso, nrg vb. format ile olu$turmaya cali$ kendi pc'nde. oyle daha kolay oluyor. bir de boyle dene..

  • katafalk  (06.08.08 23:03:48)
katafalk dostum bana bu image olayini bir anlatsana çünkü cd benim değil üzerine yazarım falan birşeye benzemez sonra; bir de öyle deneyim. nero yüklü bende.

  • goodbyecruelworld  (06.08.08 23:09:43 ~ 23:11:56)
nero express için anlatayım: (en kolay bu geliyo bana çünkü)

programı açınız, gelen ekranda soldaki 4 seçenekten kalıp, tasarı, kopyayı seçtikten sonra tüm cd'yi kopyala'ya tıklayınız. kaynak sürücü ve hedef sürücü gelecek. kaynak sürücü cd'nin içinde bulunduğu medya (mesela samsung hedehödö) seçilecek, hedef sürücü ise image recorder seçilecek. kopya'ya bastıktan sonra size nrg'yi nereye kaydetmek istediğinizi soracak; yeri işaret edip bir de isim verdikten sonra tamam'a basınız ve bekleyiniz. nrg uzantılı olarak imajını alacaktır cd'nin.

bu nrg'yi cd olarak göstermek için yine nero'nun kalıp sürücüsü uygulamasını kullanabilirsiniz, (başlat > programlar > nero > araçlar > kalıp sürücüsü [imagedrive]) uygulamayı açıp "ilk sürücüyü etkin kıl"a check attıktan sonra, tamam'a bastığınızda biraz bekletir, sonra ilk sürücü sekmesi de aktif olur. ordan nrg'nin bulunduğu yeri gösterip imajınızı kullanabilirsiniz.

kusura bakma katafalk, sorunu elinden almışım.. : )
  • infernal majesty  (06.08.08 23:43:21 ~ 07.08.08 02:25:05)
@infernal majesty; +rep bro ;)

  • katafalk  (07.08.08 12:39:33)