aniden gelişen göz pörtlemesi

olay birkaç hafta önce şu şekilde gerçekleşti:

sabah saatle uyandım, fakat gözlerimi üç milimden fazla açamadım. noluyo lan diye el yordamıyla aynayı bulup baktığımda çığlığı basıvermişim. iki gözümde de kirpiklerimden kaşlarıma kadar olan bölüm yumruk yemişcesine şişmişti. şişme derecesini şöyle anlatayım; göz kapağıyla kaş arasında kalan bölüm dışarı ve aşağı doğru sarkmıştı (iğrenç) ve derinin gerilmesinden dolayı dokundukça sızlıyordu. dayak yemişlikten tek farkı göz altlarının normal olması ve morarma olmamasıydı. işe gitmem gerektiği için bir saat kadar soğuk kompres yaptım, görüntüm daha az dayak yemiş gibi olmaktan öteye gitmedim. ancak akşama doğru gece ağlayıp da yatmış bir görünüme dönüştü, ertesi sabah kalktığımda ise tamamen geçmişti.

-bir gece önce uykumu gayet güzel almıştım.
-ağlamadım etmedim, gözüme bir şey kaçırmadım
-her zamankinden farklı ya da tarihi geçmiş bir kozmetik ürünü vs. kullanmadım.
-akşam yemeğinde her zaman yediğim gayet zararsız gıdalar tüketmiştim. tek farkı bir yıldır ilk defa birkaç lokma kavun yememdi. kavunu sevmediğim için sık yemiyorum ama bugüne kadar da ne kavuna, ne başka meyveye alerjim olmuştu. acaba bu yaştan sonra alerji mi geliştirdim? yoksa bu göz pörtlemesinin başka ne sebebi olabilir?

Konjonktivit, blef gibi teşhisler konan birkaç gözde bu durumu gözledim yakın çevremde, bende de vardı ama şişmezdi. Bildiğim kadarıyla alerji herhangi bir zaman herhangi bir şeye karşı gelişebiliyor.

Geçmiş olsun.
  • fadetoreality  (06.08.08 00:55:41)
aynı şey benim başıma, bir piknikte çiçek topladığım için gelmişti. otla püsürle uğraşmış olabilir misiniz önceki gün?

  • kahvegibi  (06.08.08 10:04:46)
ne çiçekle uğraştım ne hava değişimim oldu. her günkünden farklı olan tek şey kavundu, herhalde ondan... eksikliğini hissedeceğim bir şey değil neyse ki :)

yanıtlar için teşekkür ederim.
  • morella  (06.08.08 15:27:49)