Dilde aft, diş eti kaşınması vs.

5 gündür dilimdeki aft denen illetle yaşıyorum ayrıca 2 gündür diş etlerimde inanılmaz bir kaşınma var. Dişimin arasını kaşıyasım, kökünden çekip atasım geliyor o derece diyim. Bu durumu nasıl çözebilirim? Kenacort var evde fakat aft dilin baya bi gerisinde ve kenarında kaldığı için süremiyorum bir kaç kere de sürdüm işe yaramadı. Bir de bu durum ekseriyetle oluyor bende. Kökünden bu işi çözmek mümkün müdür?

gargara yapsan?

  • sutlu nescafe  (27.01.12 07:31:10)
aftlar genelde bağışıklık sisteminin düşmesi kaynaklı oluyor bildiğim kadariyla. Kökten çözme konusunda öncelikle bir dahiliye uzmanına gitmek faydalı olabilir.

  • ned flanders  (27.01.12 07:32:28)
gargara yaptım hatta en direkt olarak tuz bastım afta yine de azaltmadı acısını

  • metraj04  (27.01.12 07:37:30)
bir ilaç vardı adını hatırlamıyorum eczanelerde satılıyordu hala satılıyor mu bilemem(bir ara yasaklanacak deniliyordu) tentürdiyot tarzı rengi var b,lirsiniz o iyi geliyor.

Not: benimde ağzımda aft var ama eczaneden gidip almaya üşeniyorum
  • Bysb  (27.01.12 08:16:04)
pyralvex

  • orpheus  (27.01.12 09:19:24)
oralmedic aft için kesin çözüm. 5 dk da geçiriyor. eczaneden bulabilirsiniz.

  • ykyt  (27.01.12 13:37:30)
afta med en acısız çözümdür, aft' la yıllarca uğraştım. bu alanda resmen ihtisas yaptım diyebilirim :) bir daha çıkmasın diyorsan düzenli mevsim meyvesi yemeni öneririm. aft la ilgili ekşi sözlükteki yazılarıma bakabilirsin. geçmiş olsun.

  • dawn of a new day  (31.01.12 00:07:37)