iş başvuru sitesi ?

merhaba arkadaslar,
kusura bakmayın cok acil bir bilgiye ihtiyacım var :
halka açılmış ya da cirolarını ya da reklam gelirlerini bilebileceğimiz ya da tahmin edebileceğimiz bir iş başvuru sitesi ya da firmasi var mı?
2009 su kadar 2010 su kadar gibi...
her turlu ipucuna açığım ufacık bir bilginiz varsa da paylaşşasınız ...

Soruyu tam anlayamamamis olabilirim, anladigim kadariyla cevaplayacagim:

Monster Inc. halka acik bir sirkettir.

finance.yahoo.com
  • anamuhalefet  (18.01.12 22:48:15)
oncelikle monster in halka acik oldugunu bilmiyordum bu bilgi icin cok tesekkurler, ama bu worldwide yani sadece turkiye borsalarında halka acilmis olan biri varmı acaba, birde burayı sen yorumlayabiliyor musun yani burdan adamların aylık cirolarını ya da karlarını analiz etmenin bir yolu var mı, tekrar cok tesekkurler

  • deneme12345  (18.01.12 22:56:25)
kariyer.net, secretcv, monster.com.tr, yenibiris falan var turkiye'de, ama hicbiri halka acik degil.

monster orneginde ise, yahoo finance'te linkini verdigim sayfanin solundaki menude bir suru link var. income statement, balance sheet falan var oralarda:
finance.yahoo.com

bunlar disinda, google'da arama yaptirarak da cok sayida linke ulasabilirsin.
bir de, eger varsa, monster veya benzeri bir insan kaynaklari sitesi hakkinda case falan yazilmissa (harvard business review tarzi bir case), o zaman hem bir suru veriye, hem de o verilerin nasil yorumlandigina ulasabilirsin.

Monster'la ilgili HBR'de case buldum, ama 2000 ve 2001'de cikmislar. 2005'teki ise cok ilgili degil gibi:
hbr.org

LinkedIn'i de deneyebilirsin. Tam olarak is basvuru sitesi degil, ama ona yakin. HBR'de de case'i var idi.
hbr.org
  • anamuhalefet  (18.01.12 23:09:32)
verdiğin bilgiler cok değerli tesekkurler, su case study nin ucretsiz versiyonunu bulsam cok isime yarar, monster turkiyede cok zayıf aslında ama linkedin le kıyaslamaktansa monster cok daha mantıklı,

  • deneme12345  (19.01.12 00:12:18)