Kar yağınca kedi/köpek nereye gidiyor? :/

Ya bir izmirli olarak ben böyle kar filan görmedim de, uzaktan algılamamışım bugüne kadar. Normalde izmir'de en fazla ayaz olduğu için bu kedi evlerinden yapardık sokağımızdaki hayvanlar için annemle. Ama kara karşı işe yaramaz gibi geldi. Dün sarıyerde bir tane bile kedi göremedim, bütün gece içim içimi yedi. Donuyorlar mı, gidip tenha köşelerde saklanarak ölüyorlar diye biz görmüyor muyuz? Su koymak vs. dışında ne yapabiliriz?

valla bizim mahalledekiler kar yağarken çocuklar gibi şen olup birbirlerini kovalıyolar yuvarlanıyolar vs.

  • rentts  (17.01.12 11:15:55)
nereye gittiklerini ben de bilmiyorum ama soğuktan arabanın altlarına girebiliyolar. araba çalıştırmadan önce korna çalmakta yarar var o yüzden.

  • yazaryan  (17.01.12 11:18:39)
iyi ama araba da bir süre sonra motor soğuyunca geceyi nasıl geçiriyorlar yani nasıl sağ kalıyorlar? :/

  • su nanesi  (17.01.12 11:23:53)
kuytu köşelere gidiyorlar, mesela ufak bir toprak parçası bile olsa, oradaki ağaç diplerine, arabaların altlarına saklanıyorlar. evvelki sene istanbul'a kar yağdığında açık alanlardaki ağaç diplerinde, üzerlerine kar örtülmüş olarak görmüştüm çevredeki köpekleri. bu nedenle böyle durumlarda, dediğiniz gibi, kedi evleri yapmak gerekiyor, ama belediye topluyor bu evleri, bu nedenle, sürekli olarak yapmak için karton, koli bandı, çöp torbası gibi malzemelere bolca ihtiyaç var. köpekler için ise, yanılmıyorsam erzurum belediyesi yapmıştı, tahta palet ve battaniye lazım. donarak ölenler oluyor çünkü, az da değil sayıları...

  • bak ne diycem simdi  (17.01.12 11:42:16)
o zaman kar altında kaldıkları için ya da saklandıkları için biz göremiyoruz bedenlerini öyle mi? ama karton da eriyen karla vs. ıslanacak, çıkıp ateş yakasım filan geldi gece gece öf çok kötü ya :s

  • su nanesi  (17.01.12 11:49:21)
su koymak dışında şunu yapabiliriz: youtu.be

  • vejeteryanvampir  (17.01.12 11:51:00)
Konyada da apartman altlarindalar genelde. Hani merdiven alti bosluk olur ya en sevdikleri mekanlar oralar.

  • trajikomix  (17.01.12 13:21:09)