bir derdim var

öğrenciyken iki arkadaşımla evde kalıyordum. 2 yıl sözleşmeli adsl aldık, modem hediyeli. abonelik benim adımaydı. ama 2 yıl dolmadan arkadaşlarla yollarımızı ayırdık, ben başka eve taşındım. o dönem maddi sıkıntı içindeydim ve adsl ücreti ödeyecek durumum yoktu. modemi almadım, onlara bıraktım. siz kullanmaya devam edin dedim. aradan 2 sene geçti. eve kol gibi borç geldi. adsl borcunu ödememişler. kalan ayların sabit ücreti + modem parası + 2 yıllık faiz + avukat ücreti öyle bir olmuş ki, görünce beynimden vurulmuşa döndüm. 2 yıldır görüşmüyordum eski ev arkadaşlarımla. birine mail attım, durumu anlattım. cevap bile gelmedi. lanet olsun dedim, ödedim borcu. ama içime öyle bir oturdu ki anlatamam. benim salak olduğum kesin ama bu o. çocukluğu değil de nedir panpalar?
götümde patladı ama içimde patlamasın diye anlattım.

edit: 1200 tl ödedim.

hata sende, hattı devretmen lazımdı onların üstüne

  • bonjurkes  (27.12.11 10:00:01)
akıl parası dediklerinden. böyle böyle hayata alışacaksın. gözü açık biri olsan bu durumlara düşmezdin ama senin de gözün böyle olaylardan sonra açılır merak etme.

edit: +1 kimlanbu.. kendine güveniyorsan kapılarına dayan hır çıkar.
  • 1917  (27.12.11 10:04:14 ~ 10:08:22)
hem de saf orospu çocukluğu, ben olsam acımam söke söke alırım.

  • kimlanbu  (27.12.11 10:04:24)
ben askere giderken kaldığım evin elektrik su telefon vs vs hepsini evdekilere yapıp da gitmiştim.

bir geldim ki, su nerdeyse 1 senedir diğerleri de aylardır ödenmemiş. evde kalan da 3 bekar polis, eve 6milyardan fazla giriyor ayda. adamlar da tüm gün ev dışında. yani aylık su 5, elektrik 30 lira falan ama ödememişler işte...

yani, millet KENDİ ÜSTÜNDE iken bile ödemiyor.

hata sende böyle iş mi yapılır demeye gerek bile görmüyorum. hatanın daniskasını, ballısı, şerbetlisi.

pardon da ne kadar ödediniz?

500 ?

700?
  • 29ekim2011  (27.12.11 10:07:18 ~ 10:11:32)
geçmiş olsun dostum. Artık böyle güvenipde sen kullan olaylarına hiiiiçç girmezsin bir musibet bin nasihattan iyidir derler..

  • basond  (27.12.11 10:08:36)
hukuksal olarak parani onlardan alamazsin.
o parayi odeyeceksin seve seve ne yazik ki.
ha giderim doverim alirim diyorsan al, cunku mebla buyuktur dediklerine gore.
bir daha da imza attigin seyi baskalarina birakma.
  • hubble  (27.12.11 10:08:46)
ufak çaplısını yaşadım biliyorum. hele ki arkadaş dediğin insanların bunu yapması daha moral bozucu. ama hazır olay sıcakken bence kovala biraz daha. aileleriyle konuşma şansın varsa ve ola ki düzgün insanlarsa, çocuklarının borcunu ödeyeceklerdir.

  • jimicik  (27.12.11 10:20:44 ~ 10:21:44)
ortada net bir şekilde ibnelik var,
senin iyi niyete feci bir tecavüz var,
ara ibnelere söv rahatlama sağlar.
mümkünse dayak at gevşeme olur vicutta.
  • seyduna6687  (27.12.11 10:21:15)
kimse bunlar sağlam orospu çocuğuymuş. eğer kendime güveniyosam tek başıma , yoksa arkadaşlarımı alarak iyice bi döver hırsımı alırdım.

  • aspo  (27.12.11 10:35:21)
bozmayın moralinizi. canınızın başınızın sadakası olsun. insanlar nasıl hakkını ödeyecek böyle şeylerin anlamıyorum. nasıl insan bunlar?

  • istanbul beyefendisi  (27.12.11 10:47:58)
ailelerine soyleme olayi cok kotu be... hani meblag buyukse amenna ama ayip gibi... sizin oglunuz benden borc aldi vermedi.... iyy ivranc... valla kindarsan hacim yap bunu para vermelerine gerek yok sinirini cikartmis olursun... ama o arkadaslari unut... hem ayrica cok kotu lan :))

dusunuyorum biri bizim pedere, anneye boyle diycek uff cok feci... aman aman agzimi hayira totoyu bayira acayim :))
  • juvee  (27.12.11 10:59:22)
kendimi görmüş gibi oldum. aynı şekilde zamanında 1500, telefon ile birlikte neredeyse 2000 tl ödedik. ama ben elemanı bulup bir şekilde ikna ettim, başta sıvaşacak gibi oldu ama ailesine söylemekle tehdit edince yelkenleri suya indirdi yapacak bir şey yok :)

bu arada nerdeyse 1 yılını kullanmadığımız interneti ödeyememizin sebebi telekomun o sıralar grevde olması idi birkaç eski belgeyi bulabilseydim tüketici hakları aracılığıyla açılan davayı kazanabilirdim ama bulamadım.
  • nedensizce  (27.12.11 11:13:50)
Anamın bi lafı vardır aklıma o geldi,sikile sikile bir kulağımın dibi kaldı derdi,
Hayatı böyle öğreniyor insan.Bir daha başkasına hadi ben sana bıraktım gittim yapmazsın.

  • TufanHan  (27.12.11 11:55:41)
dava aç sikiklere avukat parası falan diyeceksin ama zaten paranı alırsan şikertirsin onları hakkını ara reyiz

  • besirzade  (27.12.11 12:23:10)
öğrencilikte öğrendiğim en temek konu; kimseye kefil olma, kimse için kendi üzerine fatura açma.

  • essance  (27.12.11 14:41:20)