HPV ve tedavisi

bi arkadasim hpv sorunu yasiyor. daha dogrusu sigil benzeri birseyler var deyince benim aklima direk hpv geldi.

hpv tedavisinde anladigim kadariyla antibiyotik kullaniliyor. peki antibiyotik kullanimi sonunda bu sigiller geciyor mu yoksa sozlukten de okudugum gibi yakma islemi uygulanmak zorunda mi? ek olarak hangi antibiyotikler kullaniliyor ve ne kadar sureyle?

not: hasta erkek

siğil bendede vardır. çok sayıda kadınla korunmasız ilişkiye girince oluyor. antıbıyotık bı ıse yaramaz. sadece gıtsın medıcal parka sıgıllerı dondursun. ıste 4-5 defa gıdecek gececek. ama yaktırmasın. yaktırınca yıne cıkıyor. ama dondurup yok etme yanı kreyoterapı en ıyı sonucu verıo. bende cok vardı yenıden cıkanlarından medıcal park kurtardı beni.

  • atalemo  (14.12.11 20:50:32)
benim de aklıma direk herpes geldi, bi doktora danışsanız?

  • inthechaos  (14.12.11 21:10:57)
hpv'de antibiyotik tedavisi yok, bi dermatoloğa gitsin uygun tedaviyi seçsin.

  • anatomik durus  (14.12.11 21:25:08)
ek olarak lütfen iyileşinceye kadar kimseyle ilişkiye girmesin çünkü hpv'nin kadınlarda kansere kadar gidebilen sorunlara yol açma potansiyeli var. erkeklerde o risk yok bildiğim kadarıyla. prezervatif geçmesini engellemiyormuş bu arada.

  • quasiromantic  (14.12.11 21:31:34)
ameliyatla alıyorlar onları.

  • overdose  (14.12.11 21:32:06)
kadınlarda koruyucu ası var bu arada erken yaslarda yapılırsa. erkeklerde nuksedebiliyor. antibiyotik tedavisi yok. sıvı azotla ya da elektrikle yakıyorlar ıkısı de aynı sey zaten.

  • bryan fury  (14.12.11 21:59:16)
sıvı azot ya da elektrikle yakma ikisi aynı şey değil ve tek tedavi seçenekleri de değil. artısını eksisini doktoruyla konuşmasında ve tedavisini seçmesinde fayda var.

  • anatomik durus  (14.12.11 22:44:36)
simdi herpese baktik ve o da olabilir sanirim. ama agri sizi yok boyle sigil gibi, kabarcik gibi. ici dolu ama sivi falan yokmus icinde. ayrica once 1 tane olmus boyle gozun kenarinda falan cikar ya yag bezesi gibi onun gibiymis aynen sonra yaninda bi tane daha cikmis, bi tane daha derken 10 tane falan olmus.

cuma gunu icin randevu aldi doktordan ama merak ediyoruz yine de nedir bu diye.
  • a340  (14.12.11 22:49:48)
bir de molluscum'a bakın

  • anatomik durus  (15.12.11 19:33:24)