Vitamin önerisi ( Benexol, Supradyn vb. )

Vitamin eksikligim var mi yok mu bilmiyorum ama çok uykum geliyor gün içinde, halsizim. Benexol enerji vermesinin dışında ruh halinede ayar veriyor sanırım :D unutkanlıga da iyi geliyor diye biliyorum ( benexol b12)

Supradyn in de reklamları var hap olanı değilde suya atılan enerji verir diye, önerdiğiniz vitamin takviyesi yapan ilaç var midir ? Ya da bunların arasından hangisini önerirsiniz?

Not: öss 2.senem sinava hazırlanıyorum yani

öncelikle doktora görünmeni öneririm.

suni vitaminlerin vücuduna zararı da olacaktır. Gereksizse almayınız.
  • naturelist  (08.12.11 18:40:24 ~ 19:20:04)
açıkcası ben de hep eczaneden multivitamin alırdım. bu sefer büyük carrefourda kasanın orda satılanlardan aldım ama sonra da azıcık şüphelendim.. eczaneden aldığımın adını unuttum ama kırmızılı beyazlı bi tüpte, 11-12 lira civarı bişeydi. suda eriyenlerden.

  • minguinho  (08.12.11 19:02:14)
arı sütü, poleni, ginseng gibi doğal çözümler tavsiye ederim.

  • impubes  (08.12.11 20:18:23)
taş devri diyeti entrysini oku incele mümkün mertebe ona göre beslen.
illa vitamin diyorsan bir b12 veya bkompleks al günde 1 tane iç, toz halinde c vitamini al günde 2 defa 1 gram iç.
eczaneden d3vit ampülü al 2 ayda 1 filan 1 tane iç.
  • joepiscopo  (09.12.11 09:25:36)