Sgk hakkı - üniversite uzatma

4. sınıfta senemin uzama ihtimali var. eğer uzarsa 22 yaşımda olmama rağmen sağlık hizmeti hakkım kesilir mi?

kesilmemesi lazım, kesilirse ssk'ya öğrenci belgeni götür tekrar aktif hale getiriyorlar. bilmeyenler için, üniversitelerin bazıları öğrencileri için sağlık sigortası yapabiliyor. eğer hiç bi sağlık güvenceniz yoksa üniversite kapsamında sağlık hizmetlerinden faydalanabiliyorsunuz..

  • toshiro  (28.11.11 00:29:14)
okulun öğrencisi olduğun sürece kesilmez. yalnız 25'i bitirince kesiyolarmış sanırım(duyum). aklında olsun:)

  • jangara  (28.11.11 00:31:36)
23 yaşındayım çatır çatır babamın SGK hizmetlerinden faydalanıyorum :) Kesilme diye bir durum yok. Öğrenci olduğun sürece devam ediyor.

Hatta bir yandan benim kendi sigorta primim yatmaya devam ediyor. Sabit olarak çalışmama ve prim gün sayım kendim sgk'lı olarak yetmesine rağmen babamdan faydalanıyorum.
  • alkolik imam  (28.11.11 00:33:33)
24 yaşındayım 6. sınıfım. eşim bağkurlu ama ben babamın üzerinde sgk dan faydalanıyorum :)) bu işin sınırı 25 yaş.sınıf mühim değil.senede bir sgk ya öğrenci belgesi götürüp vize yaptırman yeterli.

  • vassal  (28.11.11 00:34:04)
@alkolik imam; sigorta işletirken kesilmiyor mu yaw :)
@vassal erkek olduğunu düşünerek; evlenince kesilmiyor anladığım kadarıyla?

  • neysene  (28.11.11 00:38:37)
evlenince ne kelime kendi sigortam yatarken de aynı durum devam etti, işsizlik maaşı alırken de :)) evet öğrenciyken işsizlik maaşı da aldım.

alakasız ama iş sıfatım beden işçisi diye geçiyordu benim :)) evet erkeğim.
  • vassal  (28.11.11 00:41:52)
okuldan öğrenci belgesi alabildiğin ve kuruma onaylattığın sürece o dönemin sonuna kadar sorun olmuyor. sonraki dönem hala öğrenciysen bi belge ve bi dönem daha. (ssk lı babam) 2 sene uzatmış birisi olarak söylüyorum. 25 yaşını doldurursan öğrenci olsan da kar etmez. o zaman da üniversite öğrenci sağlık karnesi veriyo.(cumhuriyet üniv.)

  • safahot  (28.11.11 01:14:31)
erkek öğrenci için 25 yaş sınır.

  • karlmarx  (28.11.11 02:15:22)