Unut Unut Nereye Kadar?

Yaklaşık 2-3 aydır unutkanlık sorunu yaşıyorum. Normalde dikkatli biriyimdir, eşyalarımı bir yerde unuttuğum anlar çok nadirdir ama son 3 aylık süreçte bırakın ufak tefek şeyleri, son derece elzem şeyleri bile unuttuğum oluyor. Birkaç örnek vereyim hemen:

Geçenlerde kredi kartımı kaybettiğimi sandım, bir kıyafetimin cebinden çıktı (hiç yaptığım bir şey değildir normalde).

Şemsiyemi bir dükkanda sıra beklemek için oturduğum bir koltuğun yanında unutup eve döndüğümde fark ettim ve ertesi gün almaya gittim. Çıktığımda yağmur yağmıyordu, ondan fark edememişimdir eksikliğini diye avuttum kendimi ama bütün yol boyu da "elimde bir şey mi vardı, bir şeyler eksik gibi" diyerek dolaştım.

Ankara'ya ailemin yanına gittim ve 2 gün sonra İstanbul'da vize başvurusu yapacak biri olarak yanımda götüreceklerime titizlenirken pasaportu Ankara'da bırakıp İstanbul'a döndüm. Otobüse bindikten yarım saat kadar sonra bunu fark ettim ve ertesi gün günübirlik Ankara'ya dönmek zorunda kaldım!

Bu ve bunun gibi örnekler... Henüz 23 yaşındayım. Hem KPSS'ye hazırlanıyorum hem de tez yazıyorum. O nedenle bu unutkanlık meselesi çalışmalarımı da etkiler diye korkuyorum. Bu konuda bana önerebileceklerinizi merak ediyorum. Omega 3 haplarına mı başlayayım? Kafama göre başlasam bir sakıncası olur mu? Doktora gideyim desem hangi birime başvurmak gerekir bilmiyorum. Yoksa doktorluk bir durum değil de kafa yoğunluğundan geçici bir dönem midir?

Ek: Bir de, isim hafızası olmayan biriyimdir ama bu kendimi bildim bileli böyle.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

dahiliyeye gidip kan değerlerinize baktırın, klasik prosedür, B12 vitamini eksikliği olabilir.

  • kahin ahtapot paul  (27.11.11 20:35:50)
aynıları bende de var. gittim b12 eksik çıktı. aldım hapını içtim pek değişmedi. kabullendim:)

  • the kene  (27.11.11 21:34:07)
tiroid hormonlarına da baktır.
geçmiş olsun!

  • naturelist  (27.11.11 21:41:05)
eczaneye gidiyosun ve tebokan adlı ilacı alıyosun.

  • semson  (27.11.11 23:58:17)