xpand 3d - ışık olayı

bugün ilk defa xpand ile 3d film izledim. bahsi geçtiği kadar kötü değilmiş, öncelikle onu söyleyeyim.

yalnız çok garibime giden bir husus vardı, gözlüğün ön kısmında bulunan o dokunmatik şeye basınca ışık yanıyordu, fakat 3d bozuluyordu yakınca. ışıksız (karanlık) olduğunda ise olması gerektiği gibi 3d çalışıyordu.

bu ters değil mi yahu? ışık yanınca 3d olması gerekmez miydi? karanlık haliyle çalışacaksa ışık niye var?

tüm film boyunca bunu merak ettim durdum vallahi.

ışık yaniyor derken?

o bastigin sey infrared alici.. onun sayesinde ayarlaniyor shutter sistemi ve bu sekilde elde ediliyor 3d goruntu..
  • buzzlightyear  (15.11.11 00:30:29)
ayrica aktif pasif olma olayi yok. parmagini ustune koyarsan "alici" goz alamaz olur ve calismayi durdurur. dogal olarak goruntuleri ciplak gozle gordugunuze yakinsak gorursunuz (renkli parlak alacalibulacali vs). elinizi cektiginizde 3 boyuta indirgemek icin gorevini yapar gozluk ve daha mat gorursunuz.

  • entrapmen  (15.11.11 01:42:23)