İstanbuldaki arsayı satmak mantıklı mı?

efenim istanbullular bilir arnavutköyü. hani bu sahil tarafı değilde arnavutköy kaymakamlığına 5 km uzaklıkta varoş kısmında arsamız var. bu asfaltı bile olmayan yerde arsa metrekaresi 550tl. yani basit bir hesapla 500m2 arsa 275bin tl. bu arsayı ev almak için satmayı düşünüyoruz. sorum şu ki bu arsa kısa vadede değerlenirmi? arnavutköyde gaziosmanpaşa kadar değerlenirmi? yani illaki değerlenir ama ne kadar vadede? sattığımıza pişman olurmuyuz?

eğer düzenli bir geliriniz varsa evi kredi ile alıp arsayı satmamanızı öneririm. şimdiden böyleyse beklemek en akıllıcası.

  • kakao  (05.11.11 22:02:26)
benim bi circle mantığım vardır. yani heryer bi gün değerlenicek her değerli yer bi gün değerini kaybedicek bana göre. o yüzden benim sana tavsiyem eğer ki krediyi karşılayabilecek durumunuz varsa satmayın. krediyle alın evi. o arsa kısa vadede değerlenmez. ama orta vadede değerlenme ihtimali var. uzun vadede %95 değerlenir. ayrıca arsa satmaktansa kat karşılığı vermek senin açından çok daha karlı olur. bunu da bil. yani kısacası benim görüşüm satma.

  • onexey  (05.11.11 22:08:50)
arsanın tapusuyla karayolları müdürlüğüne gidin ( tam emin değilim başka bir kurum da olabilir ), arsanızın yakınlarındaki ve sizi etkileme ihtimali olan bütün projeleri görebiliyorsunuz. arsanın yakınlarına ne yapılacak, yol geçer mi falan burdan öğrenebilirsiniz, bir nevi sorgulama.. bu şekilde biz de ev satmaktan vazgeçmiştik, iyi ki de satmamışız..

  • toshiro  (05.11.11 22:24:43)