turkcell => vodafone

daha öncedne sanırım bu tarz bir sürü soru açtım ama artık iyice daralttı ben türksel.

Heriflerin (bu çok nazik bir söylem oldu) 3 hizmeti bir arada bulunan (sms, konuşma internet) paketi ucuz olarak yok. En az 60 lira gibi hayvani bir rakam ödemek gerekiyor. En mantıklı paketi 300 dakika o da 35 lira ve yeni gelenler için.

gnçtarife bariz adam düdüdklemenin (çok nazik bir kelime) daniskası, maalesef ki normalde 300 dakika paketleri 40 lira olduğu için, 180 dakika paketi 30 tl olduğu için el uzatmaya bile gelmiyor. Bir smsten sonra 100 sms bedava diye hergün bir smsten çok güzel yine adam öpüyorlar, ayda 10 mesaja 5 lira veriyorum, sms paketi alayım diyince de, önce 100 ücretsiz smsiniz bitmeli gibi boktan (çok nazik bir kelime) bir yanıt veriyorlar.

Fatura yeni kesildi ondan dolayı en az 20 günüm var operatör değiştirmek için. Sorularıma geleyim

1-) Vodafone'da günde sıklıkla anlık sinyalin gidip tekrar gelme olayı oluyormuş. Sizde oluyor mu?

2-) İnternet hızı nasıl? 3g kullanmıyorum zaten, 100 mb dan sonra edge hızına düşüyormuş, heralde edgeden daha yavaş olamaz. Ölü sevici değilim, para verip 250 mb net de alırım ama cepnet ile şu paralı paketlerin hızları aynı mı?

3-) Müşteri hizmetleriyle pek işim olmaz, zaten muhtemelen paket aşımı da yapmam ama, ekşide baya olumsuz yorum okudum, paket aşımı olmadığı halde kabarık fatura gönderme durumları oluyor mu?

4-) Konuşma sırasında ses kesilmesi, hat düşmesi oluyor mu?

4-) Turkcell'den vodafone'a geçmeyi düşünüyorum, abi 3 lira ucuz vereyim tarzı liseli kafasında değilim ama, kullanmayacağım bir pakete de 70 lira verme meraklısı değilim. 5000 sms 500 dakika gibi bir genç paketi var, bir de üstüne cep net yapayım diyorum, ortalma 45 lira oluyor. Bu durumda geçmek mantıklı mı genel olarak ne dersiniz?

5-) İlk kez numara taşıyacam, olur da ben yandım allah diye vodafonedan kaçmak istersem bunu ne kadar süre sonra yapabilirm? 1 ay mı 3 ay mı?

edit

6-) mesajların gönderilememe ya da geç gitme durumu var mı?

edit2:

faturam cumartesi kesildi, şu an aylık paketlerim yenilendi turkcellde, ben şimdi numaramı taşısam, turkcellin bana göndereceği fatura numara taşımaya kadar olan kullandığım şeylerin ücreti mi olacak yoksa direk tüm paketlerin 1 aylık ücretlerini mi alacak benden, bunu bilen?

1- hiç yaşamadım
2- bazı bölgelerde 100kb'lik dosyayı 1 saniyede indiriyor, bazı bölgelerde de 20 dakika geçse de indiremiyor. karışık bir durum
3- gençavantaj tarifesine geçtim ben de, ilk ay faturası olarak 30 lira bekliyordum, 15 lira fatura geldi. önümüzdeki ayı bekliyorum. // yalnız müşteri hizmetleri çok illet ediyor adamı.ezberlemişler iki kelime küfür bile etsen o kelimeleri söylüyorlar sana. çözüm odaklı değiller.
4- +5 lira daha verirsen o paketin üzerine 500+500 dk oluyor konuşma süresi.
5- 1 ay geçtikten sonra herhangi bir gün.

edit:
6- belki turkcell'den bile hızlı gidiyor, ki çok konuşan biri değilsen eğer ki, mesaj atmayı bırakıp direk arar hale geliyorsun.
  • her yerde is goren  (23.10.11 21:05:10 ~ 21:16:08)
8 sene civarı turkcell kullandım, 7-8 ay önce de vodafone a geçtim, gayet memnunum,kesilme-çekmeme vs olmuyor, gençavantaj + cepnet 33 tl civarı yapıyor ayrıca...

para çoksa ve savurmak istiyorsan turkcell de dur, benim hattım türkcell, her yerde 4 çeker dersin, adı olur :P yoksa turkcell hikaye
  • nucleon  (23.10.11 21:15:11)
1-olmadı
2-ben kullanmıyorum bilmiyorum
3-bikaç ay 3lira fazla geldi neden bilmiyorum ama araştırmadım.
4-o da olmadı
tekrar4- önceki duyurunda da demiştim geç bence.
5-1 ay diye biliyorum
6-yaşamadım.

not: hiçbişekilde vodafone çalışanı falan değilim, reklam da almadım:)
  • mcserci  (23.10.11 21:39:15)