Turkcell tarife sorusu

Şu konuları Türksele soramamaktan nefret ediyorum, her türlü öpmeye çalışıyorlar çünkü.

Şu an gnçtarife mi ne boksa ondan kullanıyorum. 29 tl ye 300 dakika veriyor, 1 smsten sonraki 100 sms ücretsiz, 2 gün bedava ayakları. 3 liraya da 100 mb internet veriyor.

Bu paketin bana maliyeti her ay ortalama 40 tl, internet paketi 3 tl ye geliyor sonra sms falan derken 40 ı buluyorum.

Türkselin şöyle bir kampanyası var : www.turkcell.com.tr

49 TL ye, 1 sene taahütle, 500 dak. 500 sms ve 500 mb internet veriyor. 500 mb internet bana fazla gelir muhtemelen, 500 dakikalık da birşey konuşmuyorum 500 sms i de kullanamam heralde ama en azından faturam sabit olur. Bu paketin orjinal fiyatı 59 tl, vazcayarsam, kullandığım her ay için bana 10 tl indirm parasını ceza olarak dayayacaklar.

Ya da, 14 tl ye 250 mb internet alacam, 5 tl ye de 250 sms alacam. 29+14+5= 48 TL olacak, ama en azından taahütüm olmayacak. 250 sms bile fazla gelebilir bana ama ayda 3-5 kere mesaj atınca, ve her gün sadece ilk mesaj paralı diye bana toplamda 5 tl mesaj parası geliyor, işte 2 tl de ekstra konuşma diye dayıyorlar ay sonunda 40 tl yi gösteriyorlar bana.

100 mb internet bana yeter mi onu bilmiyorum şu akıllı telefnlardan alınca sürekli interneti kullanıyor cihaz, zaten hali hazırda daha 5 aylık her ay 300 dakikalık paketim var.

Sonuç olarak 600 dakika, 100 mb paket ve sözde indirimli mesajlarla bana 40 tl ye giriyor bir fatura.

Bu durumda 1 sene taahüt vermek mi daha mantıklı yoksa işte ek internet sms paketiyle falan faturayı 50 tl ye dayamak mı daha mantıklı? 300 dakikanın 29 tl den ucuz olduğu bir paket yok maalesef.

edit: operatör değiştirmek pek mantıklı bir teklif değil şu durumda

bence mantıklı olan değiştirmek. ben şunu kullanıyorum 25 tl memnunum.
www.vodafone.com.tr

ayrıca suan aşıyana 1000 mb veriyorlarmış 10 ay.
  • mcserci  (18.10.11 15:18:14 ~ 15:18:59)
türksele 6 ay taahütüm var, vodafone un kalitesi hakkında hiç iyi şeyler duymaıdm. Birisi arada sırada çekmiyor ama iyidir abi derken, öbürü lanet ettim türksele geri döndüm diyor. Kafam iyice karıştı yani.

daha önceden de vodafone a geçme soruları açtım, sonuç olarak beni türkselde kalmaya ikna ettiler
  • bonjurkes  (18.10.11 15:22:15 ~ 15:22:47)
Akıllı telefon alacaksanız eğer 500 mb almanızda fayda var bence. Bulunduğunuz ortamlarda devamlı wi-fi var ve bunu haricinde kullanmam diyorsanız eğer 100 mb düşünün.

  • efebb  (18.10.11 15:50:47)