KYK ödemeleri

Diyor ki: " Kurumumuzdan almış olduğunuz katkı kredisi borcunuzu aşağıda belirtilen tarihlerde, son işgünü mesai bitimine kadar ödemeniz gerekmektedir. "

Sonra şöyle bir tablo var:

Vade Tutar

... falan diye gidiyor.

Yani şimdi ben ilk borç taksidimi en geç 31 Aralık'ta mı ödeyebiliyorum faiz yemeden?

Bir de, ben diyelim ki 3 ayda bir ödemek yerine, her ay az az ödemek istiyorum bu miktarı 3'e bölüp? Mümkün müdür?

1. soru evet
2. soru burada yazılı olan para senin minumum ödeme tutarın ve son ödeme tarihin.

misal sen mart ta direk 141 lira vermek yerine ocak ta 100 versen şubatta da 50 versen 2. taksidini ödemiş ve 3. taksidinin de 9 lirasını ödemiş olcaksın.

yani ister 3. ayın sonunda git 141 lira öde ister 1. ay 40 2. ay 100 öde, fark etmiyor. yeter ki 141 liradan az ödeme o son ödeme tarihine kadar. yoksa vergi dairesine bildiriliyor ve vergi dairesinden ödemek zorunda kalıyosun borcunu.

141 lira bişi diil ne kadar çabuk kapatabiliyosan o kadar çabuk kapatmaya bak.
  • rentts  (04.10.11 23:41:15 ~ 23:41:56)
ordaki tarihler son ödeme tarihleridir.

  • clones  (04.10.11 23:41:30)
yok, zaten bunun haricinde +504 lira da var. yani toplamda 645 tl'cik ödeyeceğim her 3 ayda bir =/ açıklama için çok teşekkürler, o zaman olabildiğince çok yatırmaya çalışayım her ay.

  • vercingetorix  (04.10.11 23:48:45)