TOEFL IBT'den 85 Almak

İngilizce İktisat'tan mezun ve İngilizcesi iyi olan biri için çok mu zordur a dostlar? Nedir bunun mahiyeti?

öss gibi sınav bu, kitabını alıp test çözün. Ben kişisel olarak sadece reading kısmında zorlandım, ekonomi üzerine makale de çıkabiliyor, fizik üzerine de. O yüzden bence kitabını alıp pratik yapın + sınava girene kadar internetten her alanda makale okuyun.

ayrıca IBT 120 üzerinden olduğu için 85 kolay bir hedef.
  • clarissa dalloway  (26.09.11 22:46:05)
ben girdiğimde speaking writing ve listening çok kolaydı fakat reading de kasılıp kalmıştım buna rağmen 78 gibi bir puan almıştım. He sen nasıl çalışmıştın dersen bi toefl test kitabı almıştım ona bakınmıştım az sonra bol bol film izlemece, wow oynayarak ingilizce geliştirmece :P bence alırsın 85 i çalışırsan kasılacak bişisi yok kısaası.

  • the girl who is tired of waiting  (26.09.11 22:52:43 ~ 22:53:30)
dalga mi geciyor diger arkadaslar anlayamadim da speaking'i oldukca zordur ibt'nin. yani bir suru gorevi var, hem independent hem de integrated task'ler, integrated'lerde bir text okursun ornegin, sonra bir konusma dinlersin, der ki bunlar hakkinda konus. sen de bir dakika icerisinde hazirlanir cevap verirsin. bayagi kasis yani.
benim ingilizcem iyiydi 86 aldim. iki hafta calistim. ayni zamanda derslerim vizelerim de devam ediyordu yani. cok zor degil ama kolay da degil. hatta listeningi kolay derlerdi o da kol gibiydi. yani soyleki herif 6-7 dakika konusuyor (ders anlatiyor), turkce anlatsa kacirabilecegin detaylar soruyorlar. writing'i nispeten basitti eger essay yazma dersleri falan aldiysan universitedeyken/lisedeyken birkac tane yazarak fena puan almazsin.

  • f atih  (26.09.11 23:02:53)
basvuracagin yer ielts kabul ediyorsa onu al, toeflla ugrasilmaz.(ikinci girsinde istedigi puani alan biri olarak tavsiyem budur)

  • jemjum  (26.09.11 23:50:11)
ets (toefl'i duzenleyen kurum)'nin toefl ibt hazirlik kitabini al, calis, kitap cd ile geliyor, onu da dinle, listening icin kulak asinaligi olur. konusmayi da aynaya ya da ingilizce bilen bi arkadasina yap, kitaptaki ornek konulari versin, sen ona anlat. kitaptan calistim (attim kafaya, beyin bedava gibi oldu ama idare et), 120 uzerinden 112 aldm ilk girisimde.

  • yandim sevket  (27.09.11 02:20:33)
ingilizcesi iyiden kasıt nedir? günlük yaşantınızda kullanıyorsanız, yabancı basın, yayın, tv dizi bilmem ne takip ediyorsanız hiç çalışmasanız bile çok rahat alırsınız o puanı.
online bulabileceğiniz 3-5 test size genel olarak fikir verir. ben writing kısmına hiç çalışmamıştım, yıllar sonra tekrar kompozisyon yazmak kasmıştı.

  • topal  (27.09.11 10:50:13)