Şirket içi mailleşme

Mailingler selamlar!

Corçlar üst merciye mail atarken bir tek ben mi bir saat düşünüp ince ince eleyip mail yazıyorum? Yoksa herkes benim gibi de çaktırmıyorlar mı?

Arkadaş mail atıcam, başlıyorum bıdıbıdı yazmaya, ekliyorum çıkarıyorum düşünüyorum daha iyi kelimeler nedir, nasıl emir kipi olmaz nasıl yaklaşım hem samimi hemde görev bilinci olur falan filan..Bi bakıyorum bir maili yazmam 15 dakika..Ben miyim tek yoksa millette aynı ama çaktırmıyo :S

15 dakika sürer mi bilmem ama arkadaşlarıma attığım maillere nazaran düşünerek, kontrol ederek yazarım ben de.

  • pasiflora  (19.09.11 16:22:22)
millet caktirmiyor.

  • natnan  (19.09.11 16:22:23)
eğer işine yeni başladıysan, iki ay kadar böyle gider, sonra o maili 1-2 dakika içinde yazmaya başlarsın.

ama uzun süredir böyle gidiyorsa, bu alışkanlığından kurtulman lazım. örneğin ben birisine "bilmem kimin siparişi iptal edilmiş arayıp konuşuldu mu endenmiş" diye sorduğumda, karşımda edebi metin benzeri bir cevap değil, 3-5 dakikada verilen ve durumu kısaca özetleyen bir cevap isterim. yazım yanlışını falan da çok önemsemem.
  • atesikus  (19.09.11 16:23:55 ~ 16:24:24)
3 milyar dolar yöneten patrona yazdığım ilk mail 3 dakika sürmüştü. kalıplara alışmakla alakalı bir durum yani. 15 dakikada destan yazılır çok uzun süre.

  • s man chen  (19.09.11 16:40:59)
fyi yazmak 15 dakka sürmeyebilir:)

  • her kuyuya tas atan deli  (20.09.11 10:47:43)