amerikaya ucuza kitap göndermek

İstanbul'dan ABD Boston'a bir adet kitap(ağırlığı 400 gr geçmez) göndermek istiyorum.
kargo fiyatları ohannesburger cinsinden. Hesaplattığım pek çok kargo sitedesinde 80-90TL çıkıyor. Göndereceğim kitap zaten 20TL :)

Gerçekten ucuza gönderebileceğim bir kargo firması var mıdır bildiğiniz?
2-3 haftada bile ulaştırsa olur.

şimdiden teşekkürler...

ptt ?

  • allahinadiylaoku  (14.09.11 21:37:37)
ptt'nin ücret hesaplama sayfasını bir türlü çalıştıramadım.
ülke seçtiğim halde seçmediniz diyor.
ptt fiyatları uygun mu?
  • mononoke  (14.09.11 21:41:11)
ptt'nin sayfası internet explorer'da çalıştı. 29TL fiyat veriyor. diğerlerine göre oldukça iyi.

  • mononoke  (14.09.11 21:50:48)
kitabı tarattırın, pdf formatına getirtin, daha sonra internetten yollayın. amerika'daki alıcı arkadaşta oradan çıktısını alır dilerse bilgisayar üzerinden okur kitabı..

  • istenmeyen_adam  (14.09.11 22:04:56)
@istenmeyen_adam güzel fikir :)
lakin hediye olacağından şimdilik işimi göremeyecek.

Bu arada başka bir yol buldum. en uygunu bu olacak galiba:
Kitabı www.pandora.com dan alıp kargo adresini amerika verince PTT ile 7.5TL masraf çıkarttı. hediye paketi olayı da mümkün.
işiniz düşerse aklınızda bulunsun.
  • mononoke  (14.09.11 22:40:02)
ptt kargoyla değil de mektup postası gönderisi olarak gönderin daha ucuza gelir. 2 kiloya kadar paketler mektup postası olarak gönderilebiliyor fiyatı da uygun

  • akkaya  (14.09.11 22:56:38)
ptt kargo atiyorum belki ama maksimum 30 liraya filan gonderir hatta daha ucuza bile koskoca koliyi 70 liraya gondermistim iki yil once...

  • uykulu  (15.09.11 00:10:13)
kuzenim kanada'ya ptt kargo ile 4 tl'ye kitap yolladı. fakat 1 ayda gitti. fikir vermesi açısından..

  • flexin  (15.09.11 00:43:15)
ptt ile gonderdim uzun surdu ama cok ucuzdu.

  • uykulu  (12.11.11 19:31:49)