Ankara ulaşım bilgisi

Haftaiçi Aşti otogarından Hilton a gidiş önerisi olan?

Not: Ankara'ya ilk kez gidiyorum.

Aşti'den Ankaray'a binip Kızılay'da (Son durak) inin ve taksiye binin. Daha iyi öneriler gelebilir.

  • sheba and the albino girls  (07.09.11 16:59:10)
@ sheba and the albino girls

ankaray icin kizilay son durak degildir.

taksi,asti den ~20, kizilaydan ~10 lira yazar. 2 liradan kizilay ulasim tutar.

tercih sizin
  • helenart  (07.09.11 17:11:06)
helenart doğru söyler
bence en kolayı şu ;
aştiden ankaraya bineceksiniz, kızılayı bir durak gecip kolej durağında ineceksiniz.
kolej durağı çıkışında "ulus-seyran" dolmuşlarına bineceksiniz (seyran yönüne olan)
dolmuşcuya kardeş beni esat kavşağında indir diyeceksiniz, dolmuş parası ankarada öyle binerken verilmez, önce bi otur yerleş, sonra bi kişi uzatırmısınız diye iletiverin parayı, olurda iletemezsiniz zaten nazik uyarı gelir; var mı parasını gönderemeyen, üzerini alamayan diye,
esat kavşağına gelince dolmuş sola devam eder, siz inin karşıya geçin
orası neresi ? tunalı hilmi caddesi,
sonuna kadar yürüyün o caddeyi gelin kugulu parka
ister orada bi nefeslenin, bi ankara simidi yiyin simitciye sorun nerede gardaş bu hilton diye, size diyecektir ahanda ağbi şu karşıya devam et göreceksin der.
bu yürüme mesafesi ne kadar dersen 12-13 dk derim o kavşaktan,(o kavşak dediğim dolmuştan indiğiniz yerden) ama vitrin bakma sağa sola şaşkın bakışlar dersen süre olur maksimimum 17-18 dk
dersen ki yok aga ben taksiye binecem, o zamanda yine kızılaydan değil kolejden bin derim
hoşgelmişsin

yeappın tarifide cok mantıklı bu arada ama otobüs bekle falan gerebilir yabancı bünyeyi, bir de kart alıcan falan, sen bilirsin yağni
  • primetime  (07.09.11 17:21:03 ~ 17:25:26)
Eyvallah millet, zaten 3 kişi olacağımızdan en kolayı ankaray>kızılay>taksi görünüyor. Hayatımda hiç gitmediğim bir yeri elimle koymuş gibi bulacağımı hissediyorum sayenizde. Sağolun.

  • erci  (13.09.11 10:19:59)
www.ankaray.com.tr
www.taksiucreti.com

(aşti-tahran cd yazın hesaplasın)

3 * 1,75tl + 7 tl taksi veya aştiden taksi ile 14 tl. aşti taksicileri söz konusu olunca ücretin garantisini veremiyorum ama siz yine de bir fiyat sorun. tırmanmayın hilton yokuşlarını.
  • zihuatanejo  (13.09.11 11:22:23 ~ 11:24:18)