Evdeki iğrenç ve tanımlanamayan cisim !! [capsli]

öncelikle üst katlardan su sızması yüzünden tuvalet rezalet durumda. sebep bu. kapının pinoteksinden dolayı kahverengi damar gibi çizgiler oldu ama o sümük gibi sarkan (mantara benziyo la aynı) kafası siyah gerisi sümüğümsü şey nedir? bi organizmamı yoksa sıvı gibi bişeymi?

Rutubet işte. Nem. Ha illa biyolojik açıklama istiyorsan, bakteri mantar arası bir kümelenme olabilir. Su sızıntısı olduğunu sen de demişsin zaten.

  • g man  (26.08.11 21:57:48)
küf o bi' çeşit, o sarkan şey de yarı sıvı yarı katıymış bakteri artışından dolayı gelişmiş(babamın dediğini aktarıyorum). kuru bişiyle kabasını alıp sonra çamaşır suyuyla silmek lazımmış orayı. tamamen kurtulmak istiyorsan su akıtma problemini halledicekmişsin ya da ara ara kireçle karıştırılmış çamaşır suyuyla badana yapıcakmışsın.

  • equbia  (26.08.11 22:00:09)
bibirinden güzel cıvık mantarlarınız olmuş. güle güle kullanın (:

sporlu oldukları için kurtulmanız zor olur. kazıyın, saç kurutma makinesiyle kurutuni tekrar kazıyın. bol çamaşır suyuyla silin, tekrar kurutun.

eğer tekrar canlılar çıkarsa hiç üşenmeden tekrarlayın.

www.biltek.tubitak.gov.tr
  • hia  (26.08.11 22:10:29 ~ 22:13:55)
yeni ev arkadaşın oluşmaya başlamış hayırlı olsun, yakında kirayı bölüşebilirsiniz.. şaka bi yana equbia'nın dediklerini uygula..

  • toshiro  (26.08.11 22:11:20)
sızıntının kaynağını bulmadığın sürece var olacaktır
geçici çözüm arkadaşların yazdığı gibi

  • technicalte  (26.08.11 22:17:36)
Üst komşuya gidip durumu anlatın, su sızdıran yeri yaptırsın, sizin tavanı boyatsın. Zararınızı ödemek zorunda. Keşke başladığında hemen gitseydiniz ama zararın neresinden dönseniz kârdır.

  • sourlemonade  (26.08.11 22:20:48)
sormayın ya allahın belası bi kadın var karşı çaprazda üst komşuyu kolluyo. lanet insanlar ya. en sonunda şikayet etcem bin kere söyledik kavga ettik yüzyüze bakıyoruz diye şikayet etmiyoruz. tuvalet banyo yatak odası hepsinin tavan komple küf.

edit: benim sayemde ev ortamında cıvık mantarda gördünüz (:
bilimsel araştırma için gelmek istiyen varsa mesaj atsın :D
  • neysene  (26.08.11 22:23:56 ~ 22:26:39)
aklıma prison break abruzzi ye gözüken isa geldi valla. çağrışım işte.

  • buyrun  (26.08.11 22:29:16)
Yöneticiye söyleyin, yaptırmak zorunda olduklarını o söylesin. Yüzyüze bakma düşüncesi onlar gibi çok saygısızı kurtardı şimdiye kadar, yüzlerine bakmasanız ne kaybedeceksiniz ki? Komşuluk saygıları olsa bu duruma gelmezdi orası.

Biraz da siz cazgır olun, emin olun daha çok saygı görürsünüz bağırırsanız. Denedim, oradan biliyorum :)
  • sourlemonade  (26.08.11 22:31:37)
2 farklı fungus üremiş hocam orada. Tebrikler nur topu gibi funguslarınız olmuş. o kök şeklinde olan yapı rizomorf. diğeri küçük toplu olanın üstünde ki siyah noktalar da Siklerotti , artık tohuma kaçmışlar yani :D
oluşmalarının yegane sebebi nemdir.

  • chaoslord  (26.08.11 22:34:21)
benim de aklıma lahmacun geldi? olabilir başka bi hali tabi. ciğ köfte de var onun içinde ama

  • sourz  (26.08.11 22:38:41)
bir avukatla irtibata geç. 300-500 liralık şey, bir kaç bin liraya malolsun. eşşek gibi de ödesin.

  • ground  (26.08.11 22:42:36)
genel görünüm itibariyle anne karnındaki embriyo ya benziyor :)

  • the end of dreams  (27.08.11 01:30:55)
Bence sürreal bir çalışma olmuş

  • vexations  (27.08.11 01:33:36)