Bİsiklet

Ey bu saatte uyanık olan vamp kardeşlerim;
Bir insana bisiklet binmeyi nasıl öğretirsiniz? sele altından tutup ittirecez mi, teorik eğitim mi vereceğiz, napılır nasıl öğretilir ki bu?

Bisikletle insanı aynı ortamda buluşturup başbaşa bırakırsanız işe yarar bence.

  • coldbound  (18.08.11 00:06:10)
@coldbound biz de zamanında kendimiz öğrenmiştik ve benim de niyetim bu yönde olmasına rağmen, psikolojik baskı altındayım. karsı tarafın beklentisi yüksek öğreteceğim konusunda ve sakarlık konusunda ihtisas sahibi. kafayı gözü yarmadan düzgün bir şekilde bir insana nasıl öğretilir bu iş?

  • keah  (18.08.11 00:12:41)
Kendi haline bırakırsanız çok iyi öğreneceği gibi soğuyup vazgeçebilir de.Çocuksa 3 veya 4 tekerlikli (arka tekerleğin yanlarına küçük tekerlekler takılmış şekilde) bir bisikletle öğretebilirsiniz.Yetişkinse bisiklete o oturduktan sonra siz de bir elinizle elciklerden birini bir elinizle selenin arkasını tutacaksınız.Zamanla sadece direksiyonu, sonra bir bakmışsınız siz yardımcı olmadan gidiyor.

Ayrıca çim bir alanda yapın ki düşsün; düştüğünde ölmediğini, yaralanmadığını anlasın.
  • grgn  (18.08.11 00:20:56)
bu küçük bisikletler var, 12.5 yaşından falan büyük herkese çok küçük gelir, oturduğun an ayağını katlayacak yer bulamazsın o derece. öyle bir bisikletle çok rahat öğreniliyor, düşme gibi bi şansın yok, korkmadan sürmeye çalışıyosunuz.

  • copadam  (18.08.11 00:23:05)
müdür, koltuktan tutarak sürdür ilk etapta. bırak direksiyonu ve dengenin bir kısmını o ayarlamaya çaılşsın. hep karşıya bakması gerekiyor. sürekli ama. ardından frenlere nasıl basacağını öğret koltuktan tutarken sonra dümdüz kendi kendine gidip dursun. sonra da yavaş yavaş dönüşleri öğrenir zaten o.

  • serafettinn  (18.08.11 00:54:01)
ben düşe düşe dizleri parçalaya parçalaya , yokuş aşağı uzarken viraj alamayıp park halindeki arabalara çarpa çarpa öğrendim. bu kadar sorun yaşamamın sebebi dengesizliğim mi bisikletin kontra olması mı bilemiyorum ama .en güzel böyle öğreniliyo sanki.bi ara yanında destek tekerlekleri olan bir bisikletim vardı ama ben desteksiz olanda öğrendim.

  • jack n brooks  (18.08.11 01:44:48)
arkaya 2 küçük tekerlek ekle,kullansın 1-2 hafta, sonra 1 tanesini eksilt.öyle bir deneyin fazla zorlanmazsa eğer, öyle devam etsin.süremiyosa daha sonra eksiltirsiniz.kullandıktan 1-2 hafta sonrada aynı şekilde onuda çıkarın.ben bu şekilde öğrenirken 1-2 kez falan düşmüşümdür.
desteksiz öğretmeye falan kalkmayın,2 dakkada bir düşer küçücük çocuk.

  • dynamic0de  (18.08.11 02:36:45 ~ 02:37:51)
bisiklet binmeyi öğrenecek sahıs küçük değil 25 yasında kocaman kadın. küçük tekerlek olayı olmaz. neyse gazamız mubarek olsun, bir şekilde öğreteceğiz artık

  • keah  (18.08.11 02:44:14)
bana bir tik'i çok görmüşsün ama, bende 15 yaşında adama bu yolla öğrettim. düştüğü zaman korkmayacağı boyda küçük bir bisikletle çok daha rahat öğrenir. öbür türlü büyük bisiklette hele bayansa her zaman korkacaktır, ayağını yere kendisi koyacaktır sürekli.
ayrıca ekstra tekerleklinin hiç bir faydası olmuyor, denge sorunu yokki onda zaten, kimi oturtsan sürer.

  • copadam  (18.08.11 04:21:05 ~ 04:22:10)
@copadam; atlamısım, alınganlıga gerek yok:)
evet normal kadro boyundan 1 ufak bisiklet vereceğim zaten kişiye, aynı zamanda üst kadro borusunun da yere paralel değil de asağıya eğimli oldugu bir bisiklet bulacağım. daha rahat hissetsin diye kendini.
cok ufak olursa bu sefer dizleri cok kıvrılır ve dengeyi kuramayabilir. bakalım yapacağız birşeyler.
  • keah  (18.08.11 04:25:57)
yok işte ufak olunca daha rahat oluyor, dizleri kırılınca daha bir düşmem gibi hisseder muhtemelen.

  • copadam  (18.08.11 04:34:34)
düşülmeden öğrenilmiyor.biraz düşücek biraz binicek artık.

  • fukka  (18.08.11 11:17:03)