muscle car sorusu (bir tane de karşı cinse soruyorum bakınız)

arkadaşlar, arabalardan pek haz etmem öyle ilgim yoktur. ancak konu muscle car tipine gelince eriyip bitiyorum (erkeğim)

şuna bakın yahu :

richarda.addr.com

mesela bu araç türkiyede yok. dodge challenger, mustang falan var ama...acaba böyle bir aracı yurtdışından getirebilir miyiz ? ya da türkiye'de hakikaten hiç yok mudur ?

bu tür arabalara sizin de ilginiz oluyor mu ekstradan ? normal mi bu hissettiklerim ?

bu arabaların ne kadar benzin yaktığını tam olarak ogrenemedim. dizel bir aracın 20TL ile aldığı yolu bu araç kaç TL ile alır ?

dişilere :

- resimdeki arabayı mı tercih edersiniz bir erkeğin altında yoksa r8, mini cooper falan mı ? (son model spor arabalar işte anlayın)

bu tür arabalara ilgimiz olmaz mı aga. az mı test drive oynadık zamanında playstation'da. chrysler bayisiyle görüşmen gerek vallahi bunu getirtebilmen için eğer türkiye'de yoksa. çünkü belki sipariş usulü getirtilebiliyordur. hissettiklerin normal, araba dediğin amerikan arabasıdır.

  • baldur  (05.08.11 19:47:16 ~ 19:47:26)
erkeğim, vos vos dışında araba takıntım yoktur neredeyse. 21 yaşındayım, henüz ehliyet almadım, gerek de görmedim. ama bu arabalar manyak yahu :) normal yani. ancak hayvan gibi beygire ve eski teknolojiye sahip olduklarından dolayı çok yaktıklarını biliyorum. şahsen arabam olacaksa böyle bir şey olsun, mini de nedir.

  • dwyn  (05.08.11 19:47:34)
arabalara sıfır ilgim vardır. ehliyetim yok önümüzdeki bi kaç sene içinde de alacağımı sanmıyorum ama bu arabalar insanın kalbine dokunuyor. sevmemek ne mümkün.

bir tane de benden
img.blogcu.com
  • take me rufee  (05.08.11 19:50:06)
dizel arabayla 20tl ile 100+ km. yol gidebilirsin. bu araç ile en fazla 15 km (şehir içi).

bende de mercedes 560 sec hastalığı var, ama astarı yüzünden pahalıya geliyor işte.
  • sormayageldim  (05.08.11 20:10:32 ~ 20:17:02)
dişilere olan soruya cevap: ekteki araba . spor arabayı parası olan hher kişi alabilir diye tahmin ediyorum.ama klasik araba bambaşka bişey.

kendi şehrimde kıpkırmızı bi chevy impala görüyorum.gördüğüm yerde kitlenip kalıyorum. yine 1948 model oldugu soylenen bir chevrolet dolanıyor.rengi çok açık yeşil. geçen gördüm balonla süslemişlerdi gelin arabası yapmışlardı filan.çok dikkat çekiyordu.
1975 model sarı bir chevy camaro yu gördükten sonra arabanın park edilmiş oldugu yeri keşfedip az fotoğrafını çekmedim.

klasik otomobil tutkum böyle umutsuzca uzaktan bakarak başlamış oldu.
  • manifeste  (05.08.11 20:20:35 ~ 20:22:21)
iyi durumda bu tarz bir araba bulmanız çok zor gibi ama mustang falan görüyorum arada bir. yurt dışından araba getirtme olayı biraz sıkıntı benim bildiğim, öyle bir şey olsa (ya da kolay olsa diyelim) millet almanyadan filan getirtir şahin parasına audileri.

mükemmel arabalar... arabadan az çok anlayan herkesin hoşuna gider bi kere çok güçlü motorlara sahip çok cool duran tasarımlara sahip araçlar.

yakıt olayına gelirsek bahsettiğimiz arabalar amerikan arabaları, bizim burada iyi dediğimiz 1600-1800 motorlar orada adam yerine konmuyormuş bile çok büyük motorlu araçlar kullanıyorlar hala (benzin ucuz ne de olsa). ayrıca o yıllarda yakıt tasarrufu diye bir şey düşünülmüyormuş bile motor/araba tasarlanırken. 60'lı yıllarda park halindeki bir arabanın şimdinin bilmem kaç km yol yapmış arabasından daha çok yakıt tükettiğini okumuştum (buharlaşma vs). fakat mustang bu konuda biraz daha dikkatli, yamulmuyorsam muscle car olarak da geçmiyor kendisi... hatta 73 petrol krizinden sonra çıkıyor bu araçlar yüksek performansa rağmen az yaktığı için...

özet: mustang bulursanız alın mükemmel araba :)
  • paltar yuyan masin  (05.08.11 20:26:29)
Sen ne diyorsun moruk o charger bende olsun binmem bile.Her gece çalıştırır sesini dinlerim sonrada stop eder gider huzurla yatarım.

  • matsiyah  (05.08.11 20:29:03)
bu da cevap verenlere gelsin :

www.youtube.com
  • Transa  (05.08.11 20:56:00)
bu araç ile uzun yola çıkmak günahlardan arınmak gibidir

  • necipnba  (05.08.11 20:56:07)
dişi cevabı; resimdekini.

  • gaitalianus  (05.08.11 20:59:09)
mustang toplatmak istersen şu siteyi tavsiye ederim, mustangtr.com

tam emin olmamakla birlikte, kasasini yurtdısından vergilerle 25-30 bin TL ye getirtip, üstüne bi o kadar daha ekleyerek; sıfır motor ve aksesuarlari fabrikasından getirtip üstüne işçilikle 60-70 TL ye mal ettiklerini okumuştum. Bi de Şehiriçi kilometreye 1 TL yaktıklarını da okumuştum ama bu kısmı yanlis okumus olabilirim.

mesela şu tam bi sanat eseri:
www.mustangtr.com
  • khan shabbir  (05.08.11 21:18:31 ~ 21:22:37)
Galon başına 9 mil gider o araba, o da 100km'de 26 litre eder. Litresi 4,22 liradan hesapladığımızda kilometre başına 1.09 lira yakar ideal şartlarda. Basarsan daha fazla yakar.

Türkiye'de kiralık var, arasan satılık da çıkar.
www.sahibinden.com?
  • skatheist  (05.08.11 23:17:54)