laptopta bu sıcaklık değerleri normal mi?

dell n5010
intel i5 2,93 ghz
2+2gb ddr3 ram
1gb ati radeon 5650 grafik
win7 os

laptopum var. şu an bulunduğum yerde hava 35derece civarında. fotograftaki sıcaklık değerleri nomal mi? bir kaç derece artıp azalabiliyor.

benimki de o civarda, normal yani.

  • ferishtah  (26.07.11 13:09:56)
bunlar ne ki benim masaüstü bile aynı sıcaklıklarda :) gayet normal yani.

şu bilgisayar çok ısınıyor takıntılarından uzak durun. maalesef 3-5 gerzek forumun insanların kafasına soktuğu saçma sapan bir takıntı bu.
pcniz çok ısınırsa ve bu onun için sorun yaratıyorsa emin olun fark edersiniz. kapanır, yavaşlar, görsel işitsel saçmalar..
laptop soğutucu almanın tek anlamı "lap" üzerinde kullandığınızda sizi rahatsız etmesin. bi de insanlar yatağın içine gömülüp laptopu da içine tıkıp kullanmaya çalışıyor. sizin (insan olarak sizin) hava almanızı engellersek ne kadar düzgün çalışırsınız? bu nedenle laptopu kullanacaksanız lap üzerinde değil, masa veya olmadı düz bir yüzey üzerinde kullanın. bu şekilde hava sirkülasyonu sorunsuz olacaktır. yatağa gömerseniz doğal olarak bütün delikler kapanır ve sıcaklık artar. bir çok laptopta hava alltan girer yanlardan çıkar. yani alttan hava girmesini laptopu yastığın üstüne koyarak engellerseniz makine napsın. soğutucu almak yerine düz bir zemin en beleş soğutma yöntemidir.
  • ben smyrna  (26.07.11 13:22:44)
lan benim pc sabahtan akşama açık altına el değmiyor yinede tık demiyor canavar gibi. bişey olmaz usta. arkadaşında dediği gibi soğutucular sadece konfor için kucağın yanmasın diye. fan içerde aq alttaki şey nası soğutcak çok saçma

  • neysene  (26.07.11 14:04:58 ~ 14:05:35)
Normal ama bende de dell var ve kullanımı zorlastırıyor. oyun oynayamıyor insan. (oyun sırasında 80'lere cıkıyor.)

  • eleventh american esme has met  (26.07.11 14:59:30)