dell n5010'a bu adaptör olur mu?

nette yazana göre orjinal adaptör 65 watt. ama çok pahalı. linkteki adaptör uyar mı? bir de izmir'de uygun adaptör alabileceğim bir yer var mı? elinde fazladan olan varsa satın alabilirim de.

www.teknosa.com

uyar 70w, ancak 90w alsan daha iyi olur bu örneğin masaüstündeki sistemlere benzer iyibir sistemde psu 300w ise zorlanır ancak sisteme 400w alırsan biraz fazla enerji harcar ama sistemi rahat çalıştırır. buda buna benzer 65 w dan biraz daha yüksek w seçmeniz yararınıza olur.

  • necmim  (16.07.11 23:02:17)
@necmim allah aşkına ne saçmalıyorsun? laptopla pc aynı mı? adaptör direk şarj girişne takılıyor, uyumsuz şarj adaptörüyle anakartı yakarsın. yoksa 90 w lık al, ampul mu ulan bu ?

@lancelot, orjinal adaptörün modeli neyse, adaptörün arkasında yazar, ya da laptop modeli belirterek gittigidiyor da arat ve muadili şarj aleti al.

Kesinlikle 3.parti şarj cihazları almayın, sebeplerine gelince,

1-) Şarj girişi farklı olabilir, şarj deliğine girmez.

2-) Fiyatları pahalıdır, universal diye geçirirler.

3-) Dell lerin adaptörlerinde çip vardır, çip laptopa şarj aletinin orjinal olduğunu söyler. Eğer 3.parti şarj aleti alırsanız, laptop açılışında şarj aleti tanınmadı der ve batarya şarj olmaz kısaca, direk elektriğe bağlayıp çalıştırmış gibi olursunuz, fişi çektiğinizde laptopunuz kapanır.

Eğer cihazın garantisi varsa ücretsiz yollarlar, kullandığım 2. dell laptop, ve ilk laptopumda toplamda 3 farklı şarj aleti kullandım (tunçmatik, hama ve muadil) sadece orjinal olan ve muadil olan şarj etti ve muadilini 30 liraya aldım gg den.
  • bonjurkes  (16.07.11 23:51:36)
@bonjurkes
teşekkür ederim. ben de gg.den muadil siparişi verdim 30 liraya. umarım sorun çıkarmaz

  • lancelot du lac  (17.07.11 12:27:13)