Yunan Adalarında Ne Yapılır ?

4 Kişi Ocean Majesty ile Yunan Adaları turuna katılıyoruz (oceanmajesty.org Hareket tarihi 21 Temmuz 2011. İlk yurttdışı deneyimimiz olacak. İngilizce'miz ortalama ve üstü sayılır. Geminin her uğradığı yerde extra turlar var ve fiyatı 60€ kişi başı. Yani 240€ x 4 = 960€ extra tur parası tutuyor. Ben bu parayı gereksiz buluyorum. Onun yerine kendimiz gezsek ve bu parayı orada yesek/hediyelik alsak daha iyi olur diye düşünüyorum. Sorularıma gelirsek:

1. Sizce bu fikrim iyi midir? Yoksa bilmediğin yerlerde dolaşma tura katıl mı diyorsunuz.
2. Sadece Pire/Atinadaki extra tura katılalım diyorum. Sonuçta büyük şehir. Diğerleri ada. Bu fikrim iyi midir ?
3. Turun planını aşağıya çıkartıyorum. Bu plana göre hangi adada ne yapalım ? Hangi bölgelerine hangi araçla gidelim ? Nelere dikkat edelim ?
4. Yüzmek için en uygun saatler Santorini'de var gibi. Normalde İzmir'de yaşıyoruz. Gümüldür'de Bodrum'da yazlıklarımız var. Zaten aynı deniz orada yüzmek yerine biraz daha gez mi diyorsunuz ? Yoksa tavsiye edebileceğiniz plaj var mı ?

GÜN LİMAN VARIŞ HAREKET
1 İzmir - 17:00
2 Pire 08:00 13:00
2 Mikonos* 19:30 -
3 Mikonos* - 05:00
3 Santorini* 10:00 22:00
4 Kos 08:00 19:00
5 İzmir 08:00

turları salla, kendin gez. belki çok vakit olan duraklamalarda bir iki saat deniz molası verirsin ama bence denizi plajı da salla, önemli olan yerleşimlerdeki görülecek yerler, oturup b,r yerde birşey yeyip içmek vs. denizle vakit öldürme, adaların keyfini çıkar gezip tozarak.

  • cinna monster  (16.07.11 16:39:45)