Türkiye'de böyle bir şehir varmıdır?

Misal, canın sıkıldı gece saat 22:00 çıktın dışarı dolaşıyorsun yalnız, kulağında mp3 playerında dinlediğin şarkıların ve girip bi marketten kutu biranı alıp yürümeye devam edip, içe içe dolaşıyorsun falan. Eskiden İzmri Alsancak meydanında bu görüntüler normalmiş diye duydum. Şimdi değil tabi.. Peki başka yerler varmı böyle? yazlık mekanlarda olur, yeter ki var olsun. ben bi mekana oturup içmekten ziyade bu şekil takılmayı seviyorum ama insanların da normal karşılayabileceği bir yerde bunu yapmak isterim tabi.

izmir - karşıyaka
kimse yadırgamaz. mekanlar akşam olunca masalarını sokaklara kadar dökerler. Masa kurulu diye sokaktan arabayla geçemediğimi bilirim sene 2011 :) sokakta içerken mekanın masalarında masa aralarından insanların yürüdüğünü bilirim haklılar onların kaldırımı aslında. mekanda işimiz bitince ilk marketten bira alıp eve kadar sohbet muhabbet selam vere vere ailelere gideriz yine sene 2011. daha ne olsun arkadaş. ;)

  • erty  (13.07.11 01:01:48)
caddebostan sahil derim ben, favorim. ama dolanmaktan ziyade sahilde yürüyüş yapmış olursun :)

  • fuel oil  (13.07.11 01:02:35)
edirne ve hemen hemen tüm ilçeleri ve köyleri

  • otopsicocugu  (13.07.11 01:03:15)
emirgan'da sahilde takılırdık... bak nasıl özledim...

  • les  (13.07.11 01:06:29)
geçen hafta bahsettiğin şeyi yaptım.yer; izmir-alsancak.

  • p a t r i o t  (13.07.11 01:21:33)
ankara - tunalı hilmi civarı, bahçelievler civarı
marmaris - içmeler sahili (tabi çoğunluk turist olduğundan olabilir)

  • konserve misir  (13.07.11 01:27:12)
istanbul için çoğu sahilde yaparsın bunu. ama asıl iş insanlarla içiçe olunan yerlerde yapabilmek bunu. başlığında olduğu gibi böyle bir şehir soruyorsan: öyle bir şehir türkiye'de mevcut değil. bundan 50 sene evvel çoğu şehirde yapardın bu işi. tabi mp3 playerın olmazdı tabi, ama elinde bi şarap ya da bira şişesi çoğu yerde dolaşabilirdin. ama malum toplum bir değişim içinde ve artık bırak elinde birayla dolaşabileceğin yer aramayı çoğu şehirde bunların satıldığı yerleri güç bela bulabiliyoruz. örnek: konya, kayseri, çorum.
sonuç: yok öyle bir şehir. ama elimizde bunları yapabileceğimiz, insanların terörist görmüş gibi bakmayacağı yerler mevcut: moda sahil (yaklaşık 200 mt),
ipini koparmış magandaları saymazsan bostancı sahil.
  • ilkinci  (13.07.11 01:36:55)
izmir her daim! güzelyalı sahil..

  • jimicik  (13.07.11 01:38:13)
Elde bira yürürsen kabahatlar kanunundan yapıştırırlar cezayı, oturup içince kimse bir şey demiyor.

Elinde dolaşırsan da izmir'de kimse yadırgamaz ama illa ki bir gün kurtarsan başka bir gün ceza yersin.
  • kimlanbu  (13.07.11 02:26:09)
istanbul-kadıköy/bahariye
istanbul-beyoğlu/istiklal

elimde birayla gezmişliğim çok vardır buralarda. hiç dayak yemedim. ha her semtin çeşitli kısımları olabilir birbirinden farklı. misal fatih semtinde mini etekli kadın dolaşabilir rahatça ama çarşamba bölgesine girdiğinde tepkiler başlar.

o hesap ;)
  • sakingitarist  (13.07.11 02:44:26)
tanıdığım bir kız izmit - yahyakaptan'da sık sık yaptığını söylerdi bunu. hatta 10'da değil gece 3'te filan çıkarmış sıkıldıkça.

  • darknum  (13.07.11 03:34:46)
@kimlanbu,
kabahatler kanununda bu konu için bir ceza yok. cezayı yapıştıramaz kimse. polis olur da ceza yazarsa bir de üstüne alır karakola götürürse o polisler hakkında tck madde 109'dan (kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma) 4 yıldan 14 yıla kadar ceza davası açılabilir. açık alanda alkol tüketmenin herhangi bir cezası yok.

  • emrag  (13.07.11 03:44:10)
@esreföldü, he amk her muhitte edinilen izlenimler direk haritaya işleniyor o yüzden konuşuyorum. görüp bildiğimizi konuşuyoruz burda ulan!

  • sakingitarist  (13.07.11 04:08:02 ~ 14:36:13)
@emrag,

çevreye rahatsızlık vermekle combo yapıp yapıştırıyorlar cezayı, aramaya üşendim daha bir kaç ay önce haberlerde bile çıktı.
  • kimlanbu  (13.07.11 05:09:28)
İstanbul / Bağcılar

  • koskoca devletin adi osmanli len  (13.07.11 09:33:17)