ev satın almanın püf noktaları

nelerdir?

mt2 brüt olaylarına dikkat edin. firmanın ve firmada çalışan ekibin geçmişine bakın. esenyurt,beylikdüzü gibi bölgelerde evlerin zeminlerinin çok kötü olduğu söyleniyor. Yeni yapılan ve ismi olanlar için söyleniyor bu yüzden iyi araştırın.tapu çok önemli buna dikkat edin. genelde modelden ev alınıyor artık. O modelde gördüğünüz sosyal donatılara kanmayın bazen çok farklı çıkabiliyor.kira kadar aidatlar oluyor sitelerde bunlara dikkat edin. bunun dışında vardır arakdaşların ekleyeceği detaylar.

  • wax simulacra  (09.07.11 19:02:49)
ev sahibi olan manyak komşu olmaması
muhiti
deprem yönetmeliğine uygun yapılmış olması ve zemin, bina etüdü
cephesi ( güney en makbulü galiba)
üst katsa çatı izolasyonu, giriş katsa su basma riski
rutubet olup olmaması ( bu dönemde üzerine temiz boya çekildiğinden anlamak kolay olmayabilir)
evin tren gibi değil de, karemsi olması ( daha elverişli kullanım sağlıyor)
cadde üstüyse gürültülü olup olmaması
toplu taşıma, okul, park ve hastaneye yakın olması
tapuda bi yamuk olmaması
  • pyro clustic flow  (09.07.11 19:07:23)
Çevreye de dikkat etmeli... Sık sık asayiş olayları olan bir yerde kimse yaşamak istemez.
Apartman sakinlerinin profili de önemli tabi.

  • livaneli kadir  (09.07.11 19:12:37)
Kiraya verip vermemenize, yatirim amacli ya da kendinizin oturacak olmasina gore degisir aslinda. Ev alma amaciniz nedir?

  • crown  (09.07.11 19:36:56 ~ 19:37:29)
@crown dediğiniz gibi amacına göre faklılıklar var. ama biz kendimizin oturacağı gerekirse yatırım amaçlı da kullanılabilecek bir ev varsayalım. sonuçta günün birinde satmak veya kiralmak istendiğinde de zorluk çıkarmamalı.

  • nwnd  (10.07.11 13:23:55 ~ 13:24:10)