Harakiri kapatildi, neden Eksi ayni sebeple kapatilmiyor?

Malumunuz, mizah dergisi Harakiri evlilik disi iliskiye ozendirdigi icin 150bin tl ceza aldi ve dergi bunu karsilayamayacagi icin kapatilmasina karar verildi. Turkiye'de eksi sozluk kadar cinselligin girla gittigi, "sozde" turk aile yapisina daha aykiri bir mecra bilmiyorum. Buna ragmen, sozluk neden kapatilmiyor da Harakiri kapatiliyor?

diger bir sebep ise turk halkini tembellige ve maceraperestlige itmesi imis!

(bkz: türk halkını tembellik ve maceraperestliğe itmek)

www.sabitfikir.com

sitenin altında bi uyarı yazısı var:bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir diye.bu sebebten.

  • hari  (01.07.11 21:57:47)
@hari liseli misin? bi lisene git.

@lieu....
Neden kapatildigini zaten ben sorumda yazmistim, anlasilan sorumu okumamissin.
sorumda, ayni sey neden eksinin basina gelmiyor diyorum ben de. salak mi bu insanlar 12 senedir bu yazilip cizenden haberdar olmuyor da, 2-3 ay once acilmis derginin yazdiklarindan rahatsiz oluyorlar? Eksi'yi Harakiri'den ayiran ne ki, biri ceza alirken digeri almiyor.
  • comptrol  (01.07.11 22:35:36)
abi ne her yazdığımız siliniyor ya? modlar iyice kafayı yemiş. tamam arkadaşlar cevap olmayan cevapları sileceksiniz ama silmeden önce okuyup anlayın bir zahmet. harinin verdiği cevabı düzelttim, bu da bir cevap sayılır zaten.

  • baldur2  (01.07.11 23:41:14)
Sebebi, daha doğrusu kapatılmama değil ceza almama sebebi ekşi sözlük'ün küçükleri muzır neşriyattan koruma kurulunun yetki kapsamında olmaması.

Madde 4: "Bir aydan az süreli mevkuteler ile sinema ve her türlü film afişleri, ilanlar, fotoğraflar, kabartma ve her türlü posterler, kartpostallar, takvimler hariç olmak üzere..."

Yani haftalık yayınlar olan uykusuz ve penguen de bu kurulun gözetimi dışında.
  • manfool  (07.07.11 11:02:50)