Indirdigim filmdeki altyaziyi nasil enngellerim.

torreentten bir film indirdim altyazili, ben turkce altyazilisi atiyorum ama ikisi birden cikiyor.yani altta ingilizce ustte turkce altyazisi birbirine giriyor...bunu nasil engellerim.vlc player kullaniyorum.

Altyazı hardsub, yani direkt videoya gömülmüşse kapatamazsınız. Anca KMplayer ya da Gom player kullanarak üstüne siyah bir bant geçebilirsiniz. Hardsub değilse playerın altyazı ayarlama bölümünden seçili altyazıyı kaldırın.

  • gyroscope  (30.06.11 19:10:05 ~ 19:10:41)
altyazı filmin içine gömülmüşse yapabileceğin bir şey yok.

  • odanesi  (30.06.11 19:10:06)
.srt dosyasının sil.yada adını değiştir.İlk aklıma gelen

  • saksel  (30.06.11 19:11:58)
türkçe altyazının rengini değiştir böylece alttaki ile iç içe geçmez rahatça okursun

  • nedenini bende bilmiyorum  (30.06.11 19:14:22)
hardsub ise kaldiramazsiniz yukarida soylendigi gibi. mkv falan ise hardsub olmayabilir altyazi. yine gommedir ama devredisi birakilabilir (eger oyle ise belirtin nasil kaldirilacagini yazar birileri).

cozum olarak turkce altyaziyi yukari sabitleyebilirsiniz. genelde ben oyle yapiyorum. ilkin yadirgiyor insan ama sonra alisiyor.
  • entrapmen  (30.06.11 19:17:01)
eğer entrapmen'nin dediği gibiyse video'ya sağ tık yaptığınızda subtitles sekmesi aktif olur, üzerine gelip dili seçersiniz. değil gömülüyse yapacak bir şey yok.

  • ocanal  (30.06.11 19:50:43 ~ 19:51:50)
aynı sorunu ben de yasıyorum da videoya gömülü oldugunu nasıl anlıyoruz ?

  • yilmazsec  (30.06.11 19:53:44)
uzantısı mkv ise muhtemelen hard sub değildir. videonun bulunduğu dizinde ingilizce alt yazı dosyası varsa silin. uzantısı mkv ise türkçe altyazıyı da ekledikten sonra vlc'nin alt yazı menüsünü kurcalayın. En kötü ihtimal mkv yi başka bir programla açıp içindeki altyazıyı silersiniz. Kendi bilgisayarım uçtuğundan program adı veremiyorum şu an.

  • kimlanbu  (30.06.11 19:59:19)
türkçe altyazıyı büyük ve sarı renkli yap, iyidir

  • dieselsingle2  (30.06.11 20:21:01)