deutschebahn 'ın kartları

şimdi ben 1 aylığına almanyaya gidicem(dil kursu). haliyle biraz gezicem. tren ücretleri çok pahalı. kartları varmış db bahn'ın 2 tanesi var weltmeister bahncard 25 ve bahncard25. bunlar hakkında bilgisi olan var mı? en fazla 3 kez falan kullanıcam treni avantajlı olur mu? bi de burdan kartı alabilirmiyim kredi kartıyla şimdiden. biletin fiyatları son güne kadar değişirmi yani uçak biletleri gibi erkenden almak mı gerekir?

çok soru sordum ama affedin çaresiz kaldım.

ha bu arada weltmeister kartı dünya kupasıyla ilgili bir kart falan diyolar hala geçerli mi bu kart? çünkü diğerinden daha ucuza geliyo bilet fiyatı. şimdiden çok ama çok tşkler.

normal bahncard alma, bir yıllık oluyor onun süresi, senin için gereksiz masraf olur.

wm kartı 4 aylığına geçerli yanlış bilmiyorsam, fiyatı da 25 euroydu. bütün bahn kartlarında kartın süresi dolmadan en geç 6 hafta önce uzatmayacağını bildirmen lazım, yoksa direk 1 yıllık abonmanı dayarlar, ödemek zorunda kalırsın. dolayısıyla almanyaya geldiğinde direk bir bahn bürosuna gidip kartı uzatmak istemiyorum de.

kartı internetten alabiliyor olman lazım, geçici kartı da evden print edip onla takılabilirsin. sonra zaten asıl kartı posta adresine yolluyorlar.

bahn'ın çoğu treninde sparpreis denen bir hadise olur, erkenden aldın mı çok ucuza kapatabilirsin, ki sparpreis'ın üstüne 25% indirimi de çaktın mı çok daha ucuza gelebiliyor. dolayısıyla almak istediğin biletleri siteden incele, yanlarında sparpreis yazıyorsa gecikmeden almanı tavsiye ederim.
  • resistance is futile  (20.06.11 01:35:35)
merhaba,
bahncard 25 ile alacağın tüm bahn tren biletlerine %25 indirim yapılıyor, biletleri önceden almana da gerek yok, bu indirim her zaman geçerli. tren biletlerini otomatlardan ya da gişeden alırken bc 25'in olduğunu belirtiyorsun. bu weltmeister bc 25 kampanyası hala var, kart aldıktan sonraki 4 ay süre için geçerli. kartın bitiminden 6 hafta önce iptal ettirmen gerekiyor, yoksa otomatik olarak senelik uzatılıyor, iptal ettirmeyi mutlaka yapman gerekecek yani. eğer en fazla 3 defa trene binerim diyorsan gideceğin mesafeye göre uğraşmana değip değmeyeceğinin hesabını yaparsın. önceden almana da gerek yok kartı, tren istasyonlarına gidip 10-15 dakikada çıkarabiliyorsun, sana öncelikle bahncard yerine geçen geçici bir kağıt verecekler, kartı da daha sonra evine postalayacaklar.
iyi eğlenceler.

@resistance is futile: sparpreis'ın üzerine bc indirimi yapılmıyor diye biliyorum ben, emin misin ondan?
  • xanathar  (20.06.11 01:36:00 ~ 01:37:35)
@xanathar

bahncard25 oluyor, bahncard50 olmuyor. eminim.
  • resistance is futile  (20.06.11 01:41:06)
1 ay ne kadar gezebılırsınız onu dusun ıstersen o kartlar uzun donem ıcın senın ıcın bı ıse yaramaz oyle 5 6 bınıste cıkaramazsın parasını dıye dusunuyorum hangı sehıre gıdıyorsun?

  • mirac  (20.06.11 03:27:09)
3-4 kere kullanacaksan o kartlardan alman çok mantıklı olmayabilir. Eğer dil kursuna da gideceksen muhtemelen haftasonu gezebileceksin.Eğer ööyleyse almanya genelinde schönses Wochenende diye bir olay var.Bu kart haftasonu ve bir gün geçerli.Tüm almanya çapında aynı gün içinde istediğin kadar trene binebilirsin (tabiki hızlı trenler hariç). Çok uzak bir yere gitmeyeceksen gayet ucuza geliyor. Fiyatı 30 küsür euro idi en son. Bu arada en önemli kısmı atlamışım bu kartı 5 kişiye kadar kullanabiliyorsunuz. Yani diyelim 5 arkadaş bir yere gideceksiniz. Alıyorsunuz bu kartı kişi başı 30 / 5 euro gibi bir fiyat düşüyor yani sudan ucuz.Ama dediğim gibi sadece hafta sonu ve 1 gün geçerli.

Başka bu tarz kartlar da var biraz araştırırsan bulursun. mesela aklıma gelen Lander ticket var. 1 günlük ve tek eyalette geçerli bildiğim kadarıyla

www.bahn.de

  • hempenaltihemgol  (20.06.11 11:48:11)
Qmirac freiburg'a gidiyorum bu arada

  • eclskn  (29.06.11 17:15:40)