Bir şeyler yazmak için müzik önerisi ?

iyi akşamlar.

Bir şeyler karalamak için genellikle enstrümantal müzik kullanıyorum ve genellikle yansımalar-bab-ı esrar ve yanni'den one man dream's kullanıyorum. Önerebileceğinz gerçekten sağlam müzikler varsa önerebilirseniz sevinirim.

bence karaladiginiz seylere gore degisebilir bu sorunun cevabi.

mesela resim yaparken muzik dinlediginizi dusunelim, ortacagla ilgili bir tablo cizerken gotik muzikler herhalde daha iyi olurdu, veya turkiyenin bir kosesinden bir insan manzarasi gibi bir seylerse konu, turku dinlemek ise yarardi, ornekler cok uygun olmamis ama... ne yaziyorsunuz? ona gore onerelim.

bir de muzige gore yazi da olabilir, bir keresinde kelimesini bile anlamadigim farsca bir muzigi dinlerken, muzigin bana cagristirdiklarini yazmayi denemistim, guzel de bir yazi olmustu hatirladigim kadariyla. hatta sonra oturup bir tablo cizmeyi planlamistim da, o kisim plan asamasinda kaldi.

o kadar yazdim, cevap olmadigi icin silinmesin:

www.youtube.com
  • avrasya  (26.05.11 02:43:47)
Daha çok psikoloji ve toplumsal bakış üzerine şiirler. Bazen aşk temalı bazen sitem. Ama ritm beni alıp götürüyor anlamadığım bir şekilde. Ritmde kaybolmayı seviyorum. O yüzden sınır değil kendime ufuk yaratmaya çalışıyorum müzikle. Teşekkür ederim.

  • turkishjohndoe  (26.05.11 02:53:12)
new age - ambient yada postrock(şiddetle tavsiye ederim)
örnekler çoğaltılabilir, internette live365 radyolarından bakabilirsin.
veyahut mono nun discographysini indir, tüm albümleri dinle işte.

yazdıklarına binaen; yanni falan da ağır kaçar banan göre
mono dan bir örnek;
www.youtube.com
  • benlik bu kadar  (26.05.11 02:53:45 ~ 02:57:00)
@mza. Buna şüphe yok. Lakin ben yalnızca şüphelerimi gidermek için kullanıyorum müziği :)

  • turkishjohndoe  (26.05.11 03:04:41)