diş ağrısı, ağrı kesiciye alerji

bi yakınımın dişinde iltihap var ama ağrı kesiciye alerjisi var, en son iki gece önce diş ağrısı sebebiyle doktor minoset vermiş, içince yoğun bakıma alındı. dişi de çekemeyeceklerine göre, bi önerisi olan var mı? doktor olanlar ya da benzer şikayeti olanlar var mı, biraz acil, teşekkür ederim.

ağrı kesicinin nesine alerjisi var? içeriğine mi? filmine mi? vs? yüzlerce binlerce çeşidi var ağrı kesicilerin. zaten antibiyotik almalı denildiği gibi. iltihap dağıldıkça ağrısı geçer.

  • kerbeee  (24.05.11 21:02:40)
parasetamol alerjisi yaydın olmasa da vardır. benim bir arkadaşımda da var oradan biliyorum. novalgin de anafilaktik şoka sebep olabilir ama daha önce kullandıysa ve bir problem olmamışsa novalgin alsın. etol gibi farklı içeriklere sahip ağrı kesicilerden alsın. bir de önemli not: içinde parasetamol bulunan hiç bir ilacı (bu tylol hot gibi gri nezle vs tedavilerinde kullanılanlar da dahil) almasın. prospektüse bakın ona göre kullanın.

  • bıdıbıdı  (24.05.11 21:48:29)
cahilce bir yorum yazmak istemem ama rakı??

  • african rain  (24.05.11 23:03:41)
antibiyotik kullanıyordu zaten ama ağrı dayanılmayacak boyuta gelmişti. şimdi daha iyi sabretti sadece, teşekkür ederim.

  • sâkit.  (27.05.11 13:20:15)