yurtdışından cep telefonu sipariş etmek

laf anlatamaeığım bir arkadaşım var ve ısrarları üzerine buraya soruyorum.
eleman amerikada ki best sale mobile diye bir internet sitesinde ki birinden motorola attrix alacakmış, parayı western union ile gönderecek onlarda telefonu postayla gönderceklermiş, kargo dahil 320$ a alacağı bu telefon gümrüğe falan takılmadan evine ulaşacakmış. şimdi böyle bir şeyin mümkünatı var mı?
adamla google translate aracığılığı ile anlaşan arkadaşım karşı tarafın toptancı olduğunu bu nedenle bu kadar ucuz satabildiğini söylüyor. madem toptancı o zaman senle neden uğraşsın diyorum ama beni dinlememekte ısrarcı. zaten maddi durumu çok iyi olan kimseler değiliz ama arkadaşın kazıklanma ihtimalini %70 olarak görüyüroum.
umarım haksızımdır ama ona ne demeliyim ki bu işten vazgeçsin. ya da gerçekten haklı mı?

gumrukten gecmesı mucıze gıbı bısı.

  • bryan fury  (07.05.11 11:33:35)
kazıklanma konusunda birşey diyemem, o cihazın gümrükten geçmesi %1 dir, cep telefonları gümrüğe gelince direk geri yolluyorlar, hani vergisini verelim falan da yok, direk geri gidiyor

  • bonjurkes  (07.05.11 11:37:45)
tabi geçti diyelim gümrükten, bir de bunun pasaport kaydı meselesi var değil mi?

  • hoot  (07.05.11 11:46:40 ~ 11:47:05)
alibaba sitesinden gonderilen urunun uzerine 13 dolarlik hediye yazilarak cep telefonu geldigini biliyorum, urun cinden geldi onlardaki sistem nedir bilmiyorum.

gonderen kisi urunun fiyatini dusuk gosterip ayrica hediye secenegini isaretlesirse belki sansi olabilir ama diger turlu tamamen sansa olur ve cok dusuk ihtimal barca'nin 5 yemesi gibi bir sey olarak dusunebilirsin.
  • lejant  (07.05.11 11:46:51)
pasoport kaydina gerek olmayabiliyor, illegal yollardan islem yapiyorlar. duyuru disari kapali mi?

  • lejant  (07.05.11 11:49:15)
O telefon gümrüğe gelmez bile. Western Union bu tip olaylarda dolandırıcılık için kullanılan bir transfer sistemi. Kesinlikle güvenmemeli.

  • daddy  (07.05.11 12:21:13)
isin icinde WU ile odeme varsa kesinlikle kaziklanacak:) arkadasina soyle bir deneme yapsin, kendisi sallama bi ilan versin cep telefonu misal odeme WU kabul ediyorum desin.

bir dolu adam ilgilenecek sonra diyecekler biz odedik WU ile iste transfer numarasi 19348139481XXXX diyecek son 4 rakami guvenlik nedeniyle soylemiyorum sen urunu bana ulastirinca soyliycem sen de gidip parani alicaksin vs. bu da isin satis kismindaki kazigin nasil isledigi, su an senin arkadasin alis kismindaki kaziktan yiyor:) isterse kendisi bu kazikcilarin numarasindan denesin, desin ben odedim son 4 rakamini gizlesin sallasin bi transfer numarasi bak bakalim o adam bir daha cevap veriyor mu arkadasina:)

gumruk kismini soylemiyorum bile..adamin onu bilmesi imkansiz gibi bir sey.
  • 2pac  (07.05.11 13:23:27)