Passiflora ne kadar işe yarar?

Öncelikle şunu yazayım, yarın çok önemli bir iş görüşmem var sabahın 8:30'unda. Önemli diyorum, çünkü bu iş de olmazsa artık özgüvenim eksilerde seyretmeye başlayacak. Bu yüzden de inanılmaz heyecanlıyım. Tabii bu heyecanda, görüşmenin grup mülakatı şeklinde olacak olmasının da etkisi var.. Yani sabahın köründe kalkacağım, ki uykumu hala bir düzene sokamadım, hiç alışık olmadığım kıyafetler içinde, bir de hiç tanımadığım insanların arasından sıyrılıp, ikinci mülakata kalmak için uğraşacağım. Dün mesela çok erken yattım (kendime göre =)) ama sanki mülakat bugünmüş gibi heyecandan uyuyamadım doğru düzgün..

Yani özetle durum vahim =)

Şimdi sadede geliyorum. Passiflora falan diyor herkesler, ama cidden işe yarıyor mu ki? Yani tutup da çok içersem uykumu getirir mi, mayışıklık yapar mı? Gece yatmadan alsam, bir de sabah kalkınca alsam, ne yapsam? =)

Başka türlü önerilere de açığım, hatta pek sevinirim.

hemen içip etki edeceğini sanmıyorum, uzun süreli kullanımda işe yarayan ilaçlar bunlar.

  • angelofdeath  (04.05.11 12:46:48)
1 haftada 3 şişe passiflora içtim, boğazın dibinde cehennem sıcaklarını böyle atlattım gündüz vakti.Bence işe yarıyor hemen.

  • ForzAras  (04.05.11 12:48:45)
pasifflora denen ilaç karı milletinin depresyona girdiğinde aldığı ya da aldığını iddia ettiği ilacın adıdır.

  • desdinova  (04.05.11 12:50:59)
iğrenç tadı heyecanı alır psikopata bağlatır. bu yönden belki işe yarayabilir.

  • oziloz  (04.05.11 12:53:30)
görüşmeden yarım saat önce, yarım "dideral" yut! yada bir saat önce bir tane de alabilirsin. ama ben bu gibi durumlarda yarım saat öncesinden yarım almayı tercih ediyorum ve kesinlikle faydasını görüyorum.emin ol çok rahatlatacak!

  • chant  (04.05.11 13:11:48)
pasiflora daha beter yapabilir. ölü gibi kalabilirsiniz. iki bira için, çok daha sağlıklı sonuç alırsınız.

  • ruhibirbanyo  (04.05.11 13:28:31)
Bira içme kokarsın.

  • pposeidon_1  (04.05.11 14:33:35)
pasiflora çabuk etki eder yea. ama uyku getirir. bence boşver.

  • cedric tweedledee  (04.05.11 14:45:59)
çok içme bi ölçü iç gitmeden 1 saat önce. hiç olmadı placebo etkisi gösterir. bi de bu olmazsa ben bittim modundan çık lütfen.

  • mahnita  (04.05.11 17:42:26)
yok zaten bira içmek gibi delice bir şey yapmam da sabahın köründe =) öyle ayıp olmasın diye tik attım eheh.

"bi de bu olmazsa ben bittim modundan çık lütfen." --> ah işte ben de onu diyorum =/ çıkabilsem keşke. zaten gerek kalmaz passiflora'ya bilmem neye..
  • vercingetorix  (04.05.11 17:47:01)
bi tane antihistaminik al aerius gibi. uyursun:)

  • bıdıbıdı  (05.05.11 01:59:45)
neyse, hiçbir şey almadım ama görüşme olumlu sonuçlandı =) darısı ikinci ve son mülakatımın başına =D

  • vercingetorix  (05.05.11 17:08:12)
tebirik ederim. en iyisi zaten hiç bişiy almamak böyle durumlarda.

  • cedric tweedledee  (05.05.11 17:30:38)