internet sitesi açtırmak istiyorum ama ?

İzmirli Endüstri ve kaynak mühendisiyim.Kaynak mühendisi olarak ek iş takibi yapmak için basit bilgilerin olduğu ve iletişim adresimin olduğu bir site açmak istiyorum.

Soruların şunlar?
1)maliyeti ne olur?kurulum ve yıllık?
2)arama motorlarındaki yeri ne olur nasıl üste taşınır?

öncelikle bu konuda tecrübesi olanların cevaplamasını rica ederim. Cevaplar ne kadar ayrıntılı olursa o kadar iyi olur.

not: bu ilan bir süre üstte kalırsa memnun olurum

1) İlk olarak alanı adını almanız lazım. www.nic.tr
2) hosting alanı kiralamanız lazım, örneğin www.niobeweb.net
3) web tasarım yapmanız veya yaptırmanız lazım.
4) arama motorları için yazılacak kelimeler, sitedeki metinlerde geçiyor olması lazım.
4) google aramalarında anahtar kelimeler girildiğinde üst sıralarda olması için google advertising ile (www.adwords.google.com)reklam verebilirsiniz.

hosting alanının fiyatı yıllık ve kapasitesine göre değişir, alan adı sabittir ve odtü'den alırsanız daha garantili olur. google advertising hakkında pek bilgim yok.
  • insomniacelrohir  (12.04.11 12:31:53 ~ 12:37:21)
Web tasarımcıyım. :)

Ek iş takibi yapmak kelimesini sadece bir web sitesi olarak baz alırsak ortalama 500 lira civarı olur.
Arama kelimesini de "kaynak mühendisi" olarak baz alırsak seo yapmak çok zor olmayacaktır. Ek bütçe talep etmem (eğer fazla rekabetçi kelimeler yoksa.)

Domain,hosting vs bana ait.
  • serafettinn  (12.04.11 12:44:20)
wordpress altyapısı üstünde çalışacak bir tema alıp ($40 falan) ya da internetteki kısıtlı bedave temalardan kullanıp yaparsanız hem ucuz hem de içerik yonetimi goz onunde bulunduruldugunda kolay olur.

  • perkele  (12.04.11 12:45:33)