beyine hayran kalma

hani ara sıra şöyle rüyalar görürüz; 3-4 kişi muhabbet edilir, ve rastgele bir şekilde gelişen konular birbirini kovalar. sanki her birey orada ayrı bir beyinde var olmuşta, o kadar aykırı bir görüşü ortaya koymuş.. oysaki ortada sadece tek bir beyin var ve de o uykuda bunları yaratıyor. yatmadan önce alınan biraların etkisiyle bastıran wc ihtiyacı konuşmayı yarıyor ve rüyadan normal hayata döndürüyor kişiyi. tam gözler açılmaya başlarken, "ohaa ben mi yarattım şimdi bu karakterleri, muhabbetlerin kafamda" diye düşünce sarıyor. ve gidiorum wc ihtiyacımı giderip tekrar uykuya dalıyorum. tabi o saatten sonraki rüyaları hatırlamıyorum ama merak ettiğim şu. abi bu kadar değişik tarzda(benim haricimde 3 farklı kişilik) karakterler yaratıp, bir olay esnasında onların durumu yorumlamasını izliyorum bir nevi rüyada. bu nasıl olabilir yahu. acaba biz rüya görmüyoruz da. o anlarda farklı bir boyutta farklı bir yaşam mı sürüyoruz diye düşünüyorum. çünkü o derece bir şey rüyada yaratılabiliyorsa ee normal hayatta neden yaratamıyorum o tarz diyalogları, karakterleri.. ulan yapabilsem, roman, hikaye yazar milleti köle ederim konuya..

ben rüyamda daha önce duymadığım görmediğim şiirleri okuyorum, biliyorum hepsini kendi zihnimde üretiyorum ama bunu uyanıkken yapamıyorum tabi.. uyandığımda da bir iki kelimeden fazlasını hatırlayamıyorum. normal yani bir tek sana olmuyor garip şeyler, insan beyni işte.

  • karlmarx  (12.02.11 02:01:38)
uyurken astral seyehate ciktigmiz soylenir, gri kordon vs ile bedene bagli kalip biseyler yasadigimiz falan. fazla bilgim yok ama kimisi bilincli olarak astrale cikabiliyor sanirim. yontemleri var ne kadar dogruysa...

  • catpat  (12.02.11 02:20:29)
(git: 56712) hehe

  • hikaye mesture  (12.02.11 02:25:01)
ben mesela, uyanikken de bir arkadasimin bir konu hakkinda asagi yukari nasil konusacagini, neler dusunecegini kestirebilirim. oymus gibi fikirler ortaya surebilirim. ruyada da aynisini yapmak zor olmasa gerek, ki ruyada bilincalti denen nane de ortaya cikiyor, yani belki hafizada onun bu konuda daha once ettigi bir laf var, veya senin bilinclaltin kendi fikirlerin icin baskasinin agzindan antitez olusturmus.

ben bazen dusunurum, bir konuda "ben boyle dusunuyorum da acaba bunun saglam bir karsit gorusu nasil olabilir?" diye. yani uyanikken dahi yapmadigimiz seyler degil bunlar bence.
  • samfisher  (12.02.11 03:53:13)