Ebay dan 2. el gitar gelir mi ?

ebay ile ilgili başlıkları okudum, kimisinde 100usd üstü takılır, 2. el ise takılır tarzı şeyler yazılmış. misal 2. el bir gitar aldık diyelim, gift de yazdırdık, faturayı da düşük gösterdik (2. elde nasıl fatura olacaksa artık) gelme ihtimali var mıdır? Enstruman getirten var mıdır merak ettim..

gift yazdırma direkt gift wrap yaptır.. gönderen de hediye olarak göndersin, amerika'da her ne gönderilirse gönderilsin yeşil kağıtlar var custom declare için oraya da düşük bir değer girsin.. mutlaka gelir. ben swaplerde gelen paketlerde hiç sorun yaşamadım. .bi ara bi paket gümrüğe takıldı hatta kağıt gönderdiler ne iş gel bi bak mealinde, iplemeyince paketi normal postayla gönderdiler yine.. yani biraz cool olacaksın, hayatın kutunun içindeymiş gibi davranma :) bi de evet 2. el olayını duydum, 2. elin lafını bile etme. hediye o hediye :)

  • süpermaninkızı  (18.02.08 19:11:13)
teşekkürler süpermaninkızı.. ama cool takılma olayı yalan olabilir bende.. >1000$ para verirsem gece gündüz beklerim ben :)

  • alembic  (18.02.08 19:24:15)
ben amerikadan kontrabass getirdim.gümrük ödedim.
bir arkadaşım amerikadan çok güzel bir gitar getirdi ve gümrük ödemedi
bu arkadaşımın abisi kendine ken smith bass getirdi ve neredeyse 600 dolar gümrük ödedi.
bu işler çok karışık hiç bir şekilde bir tarifesi ve garantisi yok.fakat en iyisi yılbaşı bayram seyran gibi zamanlarda getirmek.
  • omer460  (18.02.08 21:51:35)