şampuan şişesi

marketten her şampuan aldığımda ulan ya içine kiloyla satılan şampuanlardan koydularsa diye düşünmeden edemiyorum. şampuan kapaklarına niye koruyucu bir bant yapmazlar var mı bunun nedeni ?

koruyucu bant koruyacak yani?

  • baldur  (26.01.11 13:24:55)
zaten bilinmedik bir marka kullanıyorsanız onun kiloyla satılan şampuandan çok bir farkı yok. güvendiğiniz bir markanın şampuanını kullanırsanız aradaki farkı anlamak kolay olur, böyle dertleriniz olmaz.

  • manfool  (26.01.11 13:28:59)
bence psikiyatr sorununu çözer. (bkz: obsesif kompülsif bozukluk )(bkz: paranoya )

  • mr fusion  (26.01.11 13:30:27)
bu bantı koymamalarının nedeni dünya çapında her yıl milyarlarca dolarlık satış yapan şampuan üreticilerinin aslında milyon dolarlık kampanyalarla kalitesini ilan ettiği ürünlerinin muzlu kiloluk şampuanla değiştirilmesi için can atmasıdır. çok seviyolar böyle şeyleri. anlamak mümkün değil tabi.

  • atesikus  (26.01.11 13:37:41)
bilinen bir marka kullanıyorum ama onların taklitleri de yapılıyor. ya da ilk kez kullanacağınız iyi bir markanın nasıl olduğunu da bilemezsiniz. yani böyle düşünmem gerçekten paranoyaklık mı ? ketçaplarda, sütlerde olduğu gibi bir bant ya da başka bir çeşit koruyucu konmasını istemek rahatsızlık mı gerçekten. benden başka böyle düşünen yoksa gerçekten paranoyaklık konusunu düşüneceğim.

  • jepa  (26.01.11 13:44:04)
ölsem aklıma gelmezdi böyle birşey. boşverin bence.

  • brkylmz  (26.01.11 13:50:10)
migrosta çalışırken müşteriler bazen sorardı bu şampuan sahte değil değil mi diyerekten. yunustan almışlar sahte çıkmış. toptancıyla alakalı aslındale ama 1-2 lira daha fazla verip büyük marketlerden almak en sağlıklısı. ambalaj taklit ediliyor kısacası ve market müdürlerine kâr getiriyor böyle olması.

  • yirttin gotumu sahin agam  (26.01.11 13:51:18)
panaroyaya gerek yok bende senin gibi düşünüyorum. büyük marketten alınırsa bir sorun çıkmaz ama.

  • dieselsingle2  (26.01.11 13:57:44)
paranoya'da haklısınız. bu olay deşifre gibi bir programda çıkmıştı.

adamlar çöpten kullanılmış şampuan kutularını topluyorlar ve içine ne olduğu belirsiz şeyleri doldurup orjinalmiş gibi satıyorlar. tabii ki çoğunlukla pazarlarda ucuza satılan mallar bunlar.

bu programı seyrettikten sonra kullanılmış şampuan kutularını atarken makasla delip atıyorum çoğunlukla.
  • mea maxima culpa  (26.01.11 14:04:06 ~ 19:56:07)
aslında bu düşünce kafama şu olaydan sonra girdi.mağazada aldığım bir kabloyu değiştirmek için danışmada beklerken önümdeki kadın şampuan değişimi yapıyordu. görevli sebebini sorduğunda yanlış almışım dedi. şöyle kapağını açıp üstten azalmış mı diye baktı sonra gidip yerine koydular. e tamam güvenilir olsun diye büyük mağazalardan aldık. değiştiren kişiler pislik olsun diye içine tükürmüş mü başka bir birşey mi koymuş ne bileyim ? bu bahsedildiği gibi biraz psikolojik bozukluğa giriyor galiba. hatta depozitolu süt şişelerini yaşlılar lazımlık olarak kullanıyor diye duyduğumdan beri depozitolu aoç sütü de içemiyorum zaten.

  • jepa  (26.01.11 14:10:32)
gayet mantıklı düşünmüşsün hacı bence.
ketçap,salça,mayonez,diş macunu vs her türlü maddede bu tarz güvenlik önlemleri var,şampuanlarda yok.
tamam önemli bişey değil ama sonuçta bir eksikliktir bu.büyük mağazalardan alın demiş millet.e ketçapta da güvenlik bandı olmasın büyük mağazalardan alalım o zaman.falan filan.
boşluk insana neler yaptırıyor:p
  • p a t r i o t  (26.01.11 15:12:40)