pegasus ve gitar

iki gün sonra pegasus'la yurt içi uçuşum var. yanımda gitarımı da götüreceğim. bayağı da kıymetli bir gitar. hard caseim olmadığı için alt kısma veremem. gitarımı kabine alabilir miyim? sonuçta el bagajı için belirtilen ebatlardan büyük bir gitar. sorun olur mu?

sonucta zarar görebilicek bisi ve kabinde götürülmicek kadar ağır değil bence bi sakıncası olmaması lazım ama pegasus çalışanlarından ilginç davranışlara sahit oldum bi çok kez o sebeple napıcaklarını kestiremiyorum. görevlinin insafına kalmış bi durum denebilir

  • berginyonbaenre  (21.01.11 16:40:01)
thy ile italyadan gelirken gitarımı uçakta yanıma alabilmiştim.sadece uçağa bindiğimde hostes alıp yolculuk sırasında saklamak için arka taraflara biyere götürmüştü.

tabi bu her thy seferi için mümkün müdür, yoksa görevlilerin o anki şahsi tutumlarına mı kalmış orasını bilmiyorum.
  • supersempanze  (21.01.11 16:40:06)
havayoluna bildirmen ve muhtemelen bir koltuk da sevgili gitarına alman gerekecek.

kesin bilgiyi çağrı merkezinden alabilirsin.
  • desdinova  (21.01.11 16:49:55)
thy'de fazla sorun çıkartmıyorlar.
hatta bir gün business class'ta bir koltuğa bağlamama izin vermişlerdi bas gitarımı.
kemerini taktım. sonra arka tarafa geçtim.:)

pegasus için özellikle arayıp sormak gerek.
  • self abandonment  (21.01.11 18:14:54 ~ 18:15:41)
thy ile hiç sorun olmuyor, ben kaç kez elektro gitarımı kabine taşıdım, arkadaşlarım boyum kadar çelloyu bile taşıdı. gitar sorun olmaz bence. yine de arayıp sormakta fayda var.

  • kayranin kedisi  (21.01.11 18:56:03)
izin vermediler, ekstra bir bilet almam gerekiyormuş fekat artık çok geçmiş. tişikkürler pegasus.

  • jpc  (22.01.11 16:19:00)