boyun ve bel fıtığı başlangıcı

sevgili dostlar askerlik alımıyla ilgili gittiğim gata da boyun ve bel fıtığı başlangıcı teşhisiyle beyin cerrahisi bölümüne sevk edildim.açıksası hafif tırsmaktayım. nedir bu fıtık, napılır ciddi midir, nedir, ne değildir. teşekkürler.

fitik ciddidir! surundurur emma oldurmez... [umarim! :P]

  • ucan sincap  (19.01.11 11:06:01)
tıpla alakam yok fakat, başlangıçta yakalamaları kurtulman yolunda büyük adımdır. hele gata gibi bir yerde.. şanslısın

  • te cetveli dyr  (19.01.11 11:38:44)
fazla ağır kaldırma, eğilip doğrulurken dikkat et, hafif tempoda yürü ve imkanın varsa bol bol yüz..
300 lira vizite ücreti bayılacağın doktor da bunları söyler, gatadaki doktor da, kahvedeki adam da.
ameliyat olma ihtimalin de var ama o konuda uzman birileri bişeyler yazsın.
  • de jure  (19.01.11 11:50:47)
fıtık vakaları %95 oranında fizik tedaviyle çözülmektedir.Elbette gidişatı kötü olanlarında operasyon gerekebilir.bir fizyoterapiste gitmelisiniz.

  • alcapon  (19.01.11 16:10:00)
Uzun bir süre beş altı doktor gezdiğim halde hiç birisi fıtıktan kaynaklanan ağrılarıma çözüm bulamadı.
Doktorların duruma bakışı ; sen artık bu hastalıkla yaşayacaksın der gibiydi.

İnat edip, halimden anlayan bir doktoru en sonunda buldum.

Beyin ve sinir cerrahisi , fiziksel tıp ve rehabilitayson bölümlerine gittim.
Özellikle devlet hastaneleri fizik tedavi bölümlerinin dolu olması nedeniyle fizik tedaviyi önermiyorlar, eğer ağrın varsa sana ssk ile anlaşması olan özel bir hastaneye gitmeni tavsiye ederim.

Bu hastanalerde sadece muayene ücreti ödeyerek 14 günlük fiziksel tedavi işlemlerini ssk anlaşman sayesinde ücretsiz olarak yaptırabilirsin.

Ayrıca fıtığı da önemsememezlik yapma derim, eğer sinirlere baskı yapmaya başlarsa diş ağrısından daha şiddetli bir ağrı yaşarsın.
  • civardanegezer  (19.01.11 17:32:06)