amazon.com ebay alışveriş(yurtdışı türkiye)

ya bu millet yurtdışında satım yapan alışveriş sitelerinden haldur huldur alışveriş yapıyo,bi mal oradan buraya nasıl geliyo.geliyosa gümrükten geçerken ya da kargo ile gönderilirken fiyatında oynama oluyo mu.ya da satıcıyla iletişime geçmek için genel rütinler dışında anormal bi yabancı dil gerekiyo mu.nedir bunun olayı.
sonra bir de ödeme pay pal ile mi yapılıyo yoksa kredi kartıyla mı

odeme ikisi de oluyor genelde.

gumruk sınırı 150eu.
  • bryan fury  (23.12.10 23:21:53)
ne demek gümrük sınırı.

  • belki lazim olur  (23.12.10 23:39:48)
kargo dahil 150eu sınırın altında kalan mallar gumrukte ıslem gormeden gecerler, uzerındekiler ıcın meblaga gore gumruk vergisi kdv vs vs vergiler bindrilir. gumruklu mallarda genelde pc-laptop-telefon gbi elektronıkler gecemez, geri gonderılır.

  • bryan fury  (23.12.10 23:41:44)
anladım,sağolun.peki teslimat kaç gün içinde gerçekleşiyor yaklaşık.ayrıca kargo ücreti ne kadara patlıyor.aman aman bi yabancı dile gerek var mı bir de

  • belki lazim olur  (23.12.10 23:47:08)
anormal bir yabanci dil gerekmiyor zaten saticilarin cogu da ana dili ingilizce olmayan insanlar. kargo fiyati pakete, ulkeye, saticiya falan bagli. alisveriste fedex, ups, vs gibi ozel kargo sirketlerinden kesinlikle uzak durmak gerekiyor cunku bunlar gumrukte takilmalari ile meshur. amerikadan siparislerde usps tercih ediliyor, turkiyeye girdikten sonra ptt devraliyor paketi. gelmesi 2-3 haftayi buluyor ama su ana kadar hic sorun yasamadim. bir kere paketimi topkapi gumrukten almam gerekti ama orda da gumruk vergisi odemedim.
odeme cogunlukla paypal ama kredi karti da kullanilabiliyor.

  • chavezding  (23.12.10 23:47:31)
önerdiğiniz bi kargo var mı peki.sorunlular bunlar.ya peki sorunsuzlar hangileri

  • belki lazim olur  (23.12.10 23:48:54)
amazonda kredi kartıyla, ebayda pay pal mecburi; kendini kurtaracak kdar ingiizcen olursa iyi olur ;) ebayda feedbacklere dikkat et

  • aceblack  (23.12.10 23:52:59)
amazon için konuşuyorum: amazon'dan ayın 20'sinde mikrofon sipariş ettim. bu öğleden sonra elimdeydi. dhl express ile gönderim yapıldı, kargo ücreti olarak + 45$ ödedim, bu haliyle bile ülkemiz piyasasından 300 lira tasarruf ettim, düşün.

  • swallowed arsenic  (24.12.10 00:01:43)