500 days of summer filmine ilişkin bir soru

----spoiler----
film hakkında önemli bir soru soracağım ama filmi izlemeyip duyuruya yanlışlıkla gözü kayanlar için söyleyeyim: "sevgili kardeşim. sıpoylır yazdık hala okuyorsun, okuma! keyfin kaçmasın tamam mı hadi canım abim hadi canım kardeşim!!!"

evet sorum şu arkadaşlar. açıkçası üzerinde çok düşündüm ve çeşitli cevaplar verebiliyorum hatta ekşi sözlükte de başarılı cevaplara rastladım ama yine de bir bilene sorayım summer karakterinin tom'da olmadığını düşündüğü şey neydi? neden hemen sonrasında başka biriyle evlendi?

şimdiden çok teşekkürler.
----spoiler----

filmde de dediği üzre efenim:
Boy meets girl. Boy falls in love. Girl doesn't.
budur bu kadardır kız aşık olmamıştır
  • böceksever  (01.12.10 15:42:55)
Bu bir his, anlatması zor işte.
Tam olarak aşk ile sevgi arasında ama aslında ikisinin birlikte oluşturduğu birşey.

Summer değil ama tom yerine düşmüş insanlar anlayabiliyor bunu.(bkz: kendimden biliyorum )

üstelik bir ilişkide summer gibi insanı bir anda evliliğe sürükleyip sonradan kaybedilebiliyor da (bkz: boşanma ).

her sabah uyandığında aynı insanı görmeyi herşeyden çok istemeni sağlayan bir tür duygu.
  • apismellifica  (01.12.10 15:44:28)
Olmadığı değil de hissetmediği demişti. Daha önceden de varolduğuna inanmadığı bir şeydi.
Aşk.

  • kues que  (01.12.10 15:48:32)
bana sanki tom'u evlenilecek değilde eğlenilecek adam olarak gördü gibi geldi. daha çocuksu eğlenceli falan ama sorumluluk sahibi değil cart curt.

  • r_u_h  (01.12.10 16:44:33)
ayrıca filmin sonlarına doğru görülüyor ki eleman kızı sevdiği için sadece anıların güzel kısımlarını hatırlıyor. oysa çokça kavga da ediyorlar ve hatta kız ilişkide mutlu olmadığına dair sinyaller de gönderiyor ama eleman anlamıyor

  • sijwocaq  (01.12.10 17:45:45)
evet anladığım kadarıyla gerçekten bir karasevdaymış tom'unki öyle mi. ah hayat. filmi sırf mutlu olmak için, gerçeklik duygularından biraz olsun kurtulabilmek için izlemiştim ama tam tersiymiş meğer. çok teşekkürler arkadaşlar. fatmagüllerin devri bitti tom'ların devri başladı. hakikaten öyle. ah

  • istanbul beyefendisi  (01.12.10 19:16:01)