Autocad Sorunu

Autocad bilenlerin dikkatine,
Çalışma sırasında ne olduysa birden SNAP lerim kapandı; ben de Midpoint, perpendicular, extensionı falan açmak için drafting settings'e girdim. ama istediklerimi check ledikten sonra OK e bastığımda "please enter an integer from 1 to 100" diye bi uyarı verdi. Ancak ve ancak CANCEL edip çıkabiliyorum ve integer girecek bir alan da zaten yok. Ne istediğim snap leri de açabiliyorum ne de polar tracking, dynamic input ya da options sekmesine girebiliyorum. snapsiz kalakaldım.

hadi bakim autocad geek leri.

alttaki bar a tıkla ordan cıkıyor onlar ?

  • bryan fury  (01.12.10 09:07:27)
OSNAP diosun da sorun o değil.o tablo açılıo fakat değişiklik yapıp OK'leyemiyorum.
yukarıda belirttiğim uyarıyı veriyor ben de cancel demek zorunda kalıyorum

  • nalmes  (01.12.10 09:14:17)
her resimde aynı şeyi yapıyor mu? başıma hiç gelmedi, neden kaynaklandığını bilemiyorum. aklıma gelen çözüm: tools/options menüsünün son sekmesindeki profiles'a girip oradaki seçili profili resetlemek.

  • matthias coltrain  (01.12.10 09:23:20)
çizime bağlı bir sorun. en son istemesem de çizimi kopyalayıp yeni bir dosyada kaydettim. öyle yapınca OSNAP ler değiştirilebilmeye başladı yine. ancak orjinal dosyadaki sıkıntıyı çözemedim.

  • nalmes  (01.12.10 10:09:44)
Mutlaka denemişsinizdir ama hatırlatayım dedim belki faydası olur; ekranda iken ctrl+sağ klik yapın, çıkan menüden osnap settings'i seçin. Oradan istediklerinizi işaretletyin ve üstteki F3 ve F11 kutucuklarını da seçin; ki belki kısayollar ile açıp kapatabilirsiniz.
Bir de çıkan bu menünün sol altında options kısmı var oraya gelin ve seçili kutucukları kontrol edin; benim drafting'imde şunlar işaretli;
-soldaki auto snap settings'in altındaki display autosnap aperture box hariç diğer üçü işaretli durumda.
-sağdaki auto track settings'deki üç kutucuk işaretli
-sol alttaki objecy snap otpions'ta bir ve üçüncü kutu işaretli.
  • african rain  (01.12.10 10:19:10)
yok zaten onları yapamıyor olmak sorun. izin vermiyor meret.
neyse bağrına taş basarım ben de.
teşekkürler
  • nalmes  (01.12.10 11:25:35)
autocad i silip yeniden yükleseniz?

  • karamell  (01.12.10 15:16:13)