Yazılım Aranıyor

50 metreye 5o metre kare bir alanda
kamera ile içeride dolaşan elemanların ne kadar yürüdüğünü düşük hata payıyla ölçebileceğim
(mesela futbolcuların ne kadar koştuğunun hesaplanması gibi)
lisanslı ya da lisanssız(açık kaynak) yazılım arıyorum.

yardımcı olanlara peşinen teşekkür ederim..

forma olabilir,
sayı değişebilmeli ama en az 20 kişi, rfid düşünmüyorum, image processing ile yapılabileceğini sanıyorum ama vaktim yok. dolayısdıyla hazır bişey var mı diye baakıyorum :]

  • mhm  (23.10.10 03:32:44)
rfid niye düşünmüyorsun yahu?? ayakkabıda veya formada rfid olsa daha kolay olur gibi geliyor bana, videoya nazaran? yine de şunlara bir bak:
www.blueeyevideo.com
www.ayonix.com
  • allanz  (23.10.10 16:23:39)
kişilerin sabit olmaması RFID işini zora sokuyor malesef.
blue market track ise insan sayma sistemi gibi birşey yani mesafeyi değil geçişleri sayıyor, yine de teşekkür ederim.

sony'nin sistemi hakkında bilgi bakayım bari belki onunla çözerim, umarım çok tuzlu değildir.
  • mhm  (24.10.10 01:16:13)
blue market sadece sayısını saymıyor, kimin nerede ne kadar durduğunu veya hangi köşede en fazla durulduğunu vs çıkarıyor yazıyor eminim mesafe ile de ilgili bir olayı vardır veya programlanabilir eğer istediğiniz oysa bir sorun isterseniz zira gayet basit adamların sensörü + kamera ile.

  • allanz  (24.10.10 03:05:44)