tıpçı duyurucular bakın hele (faranjit & alkol )

direk konuya giriyorum arkadaşlar, uzatmadan.
faranjitim var. doktora gittim. doktor dedi ki sıcak, soğuk, baharatlı, ekşi bişeyler yeme ve içme.
alkolden de uzak dur dedi. bira içince boğazım perişan oluyor fark ettim ben de..
kullandığımda boğazıma zarar vermeyecek alkollü içecek var mıdır acaba?
şarap ve votka vermez gibime geliyor sanki. viskiden ise emin değilim zira 1001 türlü yapım yolu var.. evet, ne dersiniz? ne içsem boğazıma zarar vermez?

ılık ılık viski-votka veya alkol oranı yüksek içecekler benim faranjite iyi geliyor..
hatta bende kronik oldu resmen, her sene faranjit oluyorum, doktora falan gitmeden, bir ateş düşürücü bir tane antibiyotik atıyorum.. bir de aklıma geldikçe 1-2 yudum viski çakıyorum, 1 haftada düzeliyorum.
not: ateş düşürücü ve antibiyotik, ilk muayenemde doktorun verdiği ilaçlar, yani kafama göre almıyorum ilaçları, doktorun 2-3 sene önce yazdığı ilaçları alıyorum eczaneden. tekrar tekrar muayene olmama gerek yok, ne de olsa ayı hastalık.
  • de jure  (18.10.10 09:44:57)
bende de kronik oldu sanırım. ne zaman boğaz ağrısıyla doktora gitsem faranjit diyor. bir de öyle fena bi öksürük yapıyor ki bende anlatamam. bundan dolayı çok dikkatli olmaya karar verdim. çok sevdiğim birayı bile içmeyeceğim bundan böyle.

ılık içilen votka, şarap bana da zarar vermez gibi geliyordu. artık bu yoldan devam edeceğim demek ki ;) viski derken ne içiyorsun örneğin? malum yapılış yöntemine birçok farklı viski türü var.
  • Cherea  (18.10.10 16:38:06)
evde jack daniels vardı onu içiyordum.. başka marka olsaydı onu da içerdim.
faranjitken şarap içme.

  • de jure  (19.10.10 09:32:06 ~ 09:32:14)
faranjit-şarap kombinasyonu hakkında bildiğin bir olumsuzluk var sanırım? merak ettim nedir?

  • Cherea  (19.10.10 15:20:46)
bildigim kadarıyla; faranjit olduğumuzda boğazda yara gibi bir şey oluyor ve burda bakteriler vs. ürüyor..
ben düz adam olduğum için viski içince alkolle oranın dezenfekte olacağını ve bakterilerin öleceğini düşünüyorum ama şarabın böyle bir gücü yoktur herhalde.

  • de jure  (19.10.10 21:41:13)
mantıklı hajı :)

  • Cherea  (20.10.10 02:43:30)
bana bi fırsat verseler, nobeli de alırım ama ülkemizde benim gibi gençlere gereken önemi vermiyorlar malesef.

  • de jure  (20.10.10 10:24:52)