yemek için oneri

merhabalar,

fikir almak isterim ki;
aksam cok sevdiğim arkadaslarım yemeğe gelicekler, uzun zamandan beri planladıgımız "benım yemek pişirmem" olayını gerçekleştireceğiz.
menude; corba, tavuk bonfile(yumurtaya bandırılmıs mısır unlu ve soya soslu), pilav, salata var... ancak yanına bir seyler daha yapmak istiyorum ve aklıma birsey gelmiyor. var mıdır tavsiyeleriniz?
cok zor olmazsa sevinirim=)

tatlısı nerde bu menünün:? bence tatlı bişey yap ve onunla uğraş bari diğerleri cok basit hızlı şeyler.yemekteyiz kafasına gircem diye korkup daha da bişey yazmıyorum tatlı önerim tiramisu

  • jack n brooks  (08.10.10 13:19:51)
zeytinyağlı soğuk yemek eksik :) barbunya olur börülce olur.

  • kanuniye  (08.10.10 13:36:19)
brokoli hazırlayın
sarımsaklı ve sarımsaksız olmak üzere 2 parçada yoğurt hazırlayın
salata servis yaparken yanına güzel durur sanki
  • what the fuck are you talking about  (08.10.10 14:16:52)
içki yok galiba.

  • ykyt  (08.10.10 14:47:08)
havucu rendeleyip, yağda biraz çevirdikten sonra, üstüne sarmısaklı, naneli yoğurt gezdirmece yapılabilir.
yoğurtlu bir şey de olmuş olur.

  • pyro clustic flow  (08.10.10 14:51:18)
Yalancı Tavuk Göğsü Rulosu
Krema Malzemeleri:
• 1lt süt
• 1 su bardağı un
• 1,5 su bardağı şeker
• 2yemek kaşığı tereyağı
• vanilya
Ayrıca:
• 1 su bardağı hindistan cevizi
Hazırlanması:
1. Tüm krema malzemesini karıştırarak pişirin. Fırın tepsisine yağlı kağıt serin. Kağıdın üstüne 1 su bardağı hindistan cevizi serpin. Yalancı tavuk göğsünü üzerine yayıp iyice soğutun.
2. Soğuduktan sonra üzerine 1,5 su bardağı cevizi serpin. Kağıt yardımıyla rulo yapın. Kağıdı üzerine kapatıp bu halde buzdolabında servis yapana kadar bekletin. (Çok uzun süre beklerse cevizler karartacaktır) Mevsim meyveleriyle servis yapın.
  • sannora  (08.10.10 15:17:52)
közde patlıcan ve kırmızı biber, barbunya zeytinyağlı, amerikan salatası, patates püresi ve dısarıdan alınan limonlu cheesecake seklinde tamamlamayı dusundum arkadaslar. unuttugum seyleri hatırlatanlar ve fikir verenler cok sağolun...

@ykyt: arkadaslar sarap getirecekler. bende supriz mojito ile geceye nokta koymayı planlıyorum.
  • zartanyan  (08.10.10 16:21:50)