Acil Ev Bulması Gereken İki Kedi (Ankara)

Arkadaşlar, yaklaşık 1 ay kadar önce bahçemizde peydahlanan bir siyam (siyam deniyor bunlara herhalde, kuyruğu kısa değil ama, belki kırmadır.. fotosunu ekledim, bakarsınız) var. Kendisi en fazla bir yaşında muhtemelen ve dişi. Apartmanın kapısını açık bulmaya görsün, hemen kapıların önüne gelip ağlıyor. Çok insan canlısı, hiç kaçmıyor. Tırnaklarını başka kedilere karşı bile çıkartmıyor. Yalnız işte muhtemelen bir ev kedisiymiş ve biri sokağa bırakmış. Çünkü sürekli eve girmek istiyor. Ve mesela ona mama koyduğumuzda, başka kediler gelip kendisini pataklıyor ve bu da hiçbir savunmada bulunamıyor korkudan. Yani o yüzden çokça eminim ki, bu bir ev kedisi. Kayıp kedi ilanı var mı diye bilimum yerlere baktık ama yok maalesef. Çok da narin, ağaca bile çıkamıyor. Kış da yaklaşıyor... Bizde bir kedi var zaten ve öğrenci halimizle masrafıyla, temizliğiyle, aşısıyla ancak ilgilenebiliyoruz. Sitede de herkes pek seviyor, ama uzaktan tabii ki.. Buna bir ev bulamazsak, kışı geçirebileceğini hiç sanmıyorum.

Özetle, bu pek sıcak, pek terbiyeli kıza bir ev arıyoruz çok geç olmadan. Kendisinin yegane arkadaşı olan pek yakışıklı bir de sarman var. O da 4-5 aylık kadar. Çok iyi anlaşıyorlar. O da şimdiye kadar gördüğüm en oyuncu kedi.. İnsana da alışık, çünkü bizim bahçede doğdu ve sürekli kendisiyle ilgileniliyor. O yüzden, öncelikli olarak siyam kızımıza bir ev arıyoruz. Ama ikisini de almak isteyen olursa, ne ala.. Hali hazırda arkadaş oldukları için de bir sorun olmaz... Ancak tabii ki birlikte vermek konusunda ısrarcı değiliz =) Birini bile sahiplenen çıksa, çok mutlu olacağız. İkisinin de daha fazla fotosu var elimizde, isteyenlere mail ile gönderebilirim.

Soğuk havalar Ankara'da aninden bastırır ve "kedigen" denen siteye nedense bir türlü giremiyorum. O yüzden bu ilan bir süre üstte kalırsa çok çok sevinirim.

İlgilenenler buradan mesajla bana ulaşabilir ve detayları konuşuruz.

edit: evet yine başaramamışım foto eklemeyi.. link vereyim: i52.tinypic.com
i51.tinypic.com

ekşi sözlük kedi servisi başlığında duyurdum. bu arada kedigen sorun çıkarıyorsa miyavlar.com'a üe olun derim. oğlan da pek yakışıklıymış ayrıca.

  • deliberte  (30.09.10 03:44:27)
bir de buradan teşekkür edeyim =) bakalım, umarım en kısa zamanda birilerinden cevap gelir..

  • vercingetorix  (30.09.10 03:51:26)
merhaba. şu an ankara'dayım ama birkaç saat sonra izmir'e gitmem gerekiyor, en geç 11 ekim'de geri döneceğim. o zamana kadar tutma şansınız var ise siyam'ı, lütfen tutun, geldiğimde alabilirim seve seve. benim de 7 yaşında bir siyamım var dişi, ikisi anlaşırlar tahminim. ne dersiniz?

  • fluorescein  (30.09.10 05:40:34 ~ 05:46:24)
bence anlaşabilirler, en azından bizimkinin tarafından bir sorun olmaz =) başka bir siteden (miyavlar.com =)) birisi de geçici olarak, sahip bulunana kadar siyama bakabilirim demiş. o halde, siz dönene kadar o kişiye götürelim kızımızı..

tekrar görüşmek dileğiyle =) çok teşekkürler ayrıca size ve ilgilenen herkese.

oğlumuza da bir yuva bulsak, ne güzel olur şimdi =)
  • vercingetorix  (30.09.10 15:48:56 ~ 21:12:08)
oğlana sahip çıkmazsa ve kendini koruyabiliyorsa kedi toplu konutu da yapabilirsiniz sitede kuytu bir yere onun için, en basiti mukavvaya naylon sarıp yapılabilir.

  • deliberte  (30.09.10 19:42:53)
evet, öyle bir şey de yapılabilir hakikaten, teşekkürler öneriniz için.

bu arada, siyam kızımızı geçici olarak evine alacak kişi, vazgeçti.. umarım fluorescein de temelli almaktan vazgeçmez =(
  • vercingetorix  (30.09.10 21:11:51)
www.elookat.com diye bir site var, özellikle cins kediler için çok verimli sonuçlar alınabiliyor.

Bu arada toplumumuzun sonradan görmeliği hayvanseverlik alanında bile kendini belli ediyor, sokakta sefil durumda bir sürü kedi var kimse bakmaz, ama dediğim siteye "cins kedi vericem" diye ilan ver millet kapışıyor.

Şeytan diyo al sokak kedilerini cins bi isim altında millete kakala, en azından yavrucaklar yuva bulsun.
  • lucy in the sky with diamonds  (01.10.10 17:40:57)
evet maalesef ben de onun farkındayım.. parayla falan da satıyorlar, çok ilginç geliyor bana.. bakalım, fluorescein eğer vazgeçerse, bir de o dediğiniz sitede açarım ilan.. çok teşekkürler ilginiz için.

  • vercingetorix  (01.10.10 21:30:09)
arkadaşlar, fluorescein'den hala bir cevap alamadım.. havalar soğudu ve siyam git gide zayıf düşüyor.. istanbul'dan bir alıcı çıktı, ama otobüs ile göndermek kediyi bayağı sıkıntı verici ve riskli kedi için. o yüzden, şu sıralar kendi aracıyla ya da trenle ankara'dan istanbul'a gidecek olan birileri varsa, onlarla göndermek daha mantıklı..

varsa böyle bir şey için yardımcı olabilecek birileri, çok sevinirim.
  • vercingetorix  (03.10.10 05:04:47 ~ 05:05:01)
ilanı takip edenler var diye yazıyorum gelişmeyi: fluorescein kediyi alacakmış, kendisiyle en sonunda bağlantı kurabildim =) meğer duyuru kısmına bakmıyormuş hiç. yani istanbul'a gönderme sıkıntısından kurtulduk, çok mutluyuz.. herkese çok teşekkürler.

tabii sarman erkeğimize de bir yuva bulsak iyi olacak.. onun için de ayrı ilanlar açacağım artık =)
  • vercingetorix  (04.10.10 20:52:58)